فکر می‌کنید چند درصد از افراد در کل کره زمین چپ دست هستند؟ به نظر شما چند درصد از وسایل مورد نیاز در زندگی روزمره ما برای افراد چپ دست نیز مناسب است و می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند؟ اصلا فکر می‌کنید که افراد چپ دست در دنیای راست دست‌ها چقدر راحت هستند و می‌توانند مثل آن‌ها زندی کنند؟ به مناسبت روز جهانی چپ دست ها قصد داریم مطالب جالبی در مورد افراد چپ دست برای شما بیان کنیم.

روز جهانی چپ دست ها

روز جهانی چپ دست ها

روز ۱۳ اوت که برابر است با ۲۲ مرداد، روز چپ دست نامیده شده است. از این رو در این مطلب قصد داریم که از چپ دست‌ها به خاطر تحمل سختی که دنیای راست دست‌ها برایشان به ارمغان آورده است، تشکر و معذرت خواهی کنیم البته با متن‌های خاص و زیبا.

همچنین در ادامه به شما خواهیم گفت که دلیل نام گذاری روز چپ دست ها چیست و افراد چپ دست چه ویژگی‌های خاصی دارند که در افراد راست دست کم‌تر است. با ما همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی چپ دست ها

تاریخ دقیق روز جهانی چپ دست ها:

روز ۱۳ اوت که مساوی است با ۲۲ مرداد ماه تقویم شمسی، پیشنهاد شد که روزی را برای چپ دست‌ها نام گذاری کنند که در سال ۱۹۷۶ با آن موافقت شد و از آن پس در تمام کشورها روز ۱۳ اوت با عنوان روز چپ دست‌ها نامیده شد.

دلیل نام‌گذاری روزی تحت عنوان روز جهانی چپ دست‌ها، این بود که بسیاری از اختراعات و وسایل تفریحی و … همه برای راست دست‌ها قابل استفاده هستند از صندلی‌های راننده در خودروها گرفته تا قوانین راهنمایی رانندگی، میزهای پر کردن فرم در ادارات و بانک‌ها و میزهای موجود در مدارس و … . این عامل باعث می‌شد تا چپ دست‌‌ها به اجبار از دست راست خود استفاده کنند که باعث بروز مشکلات و سختی‌های زیادی برایشان می‌شد.

جالب است بدانید که از تمام مردم کره زمین، ۱۵ درصد از آن‌ها چپ دست، ۸۰ درصد راست دست و ۵ درصد باقی مانده نیز یکسان دست (افرادی که می‌توانند از هر دو دست خود به راحتی استفاده کنند) هستند.

بر اساس مطالعات انجام شده دو عامل ژنتیک (۲۵ درصد) و محیط و شیوه زندگی (۷۵ درصد) در این که فردی چپ دست شود یا نه دخیل است و به تازگی نیز ژنی کشف شده در بدن افراد که باعث چپ دست شدنشان می‌شود.

افراد چپ دست و مغزشان

افراد چپ دست و مغزشان:

جالب است بدانید که افراد چپ دست در نوع عملکرد مغزشان در مقایسه با افراد راست دست تفاوت‌هایی دارد. همان طور که می‌دانید سمت راست مغز، بخش چپ بدن و سمت چپ مغز، بخش راست بدن را کنترل می‌کند اما آیا در افراد چپ دست، مغز می‌تواند ساماندهی مناسبی داشته باشد و بدون هیچ گونه مشکلی کارهای خود را انجام دهد؟

چندین دهه است که این سوال در بین روانشناسان، روانپزشکان و پزشکان مغز و اعصاب مورد بحث و جدل قرار گرفته و تاکنون نتیجه نهایی نیز ارایه نشده است. چرا که برخی از افراد معتقدند که مغز افراد چپ دست دارای مهارت‌های خاصی هستند که راست دست‌ها از آن محرومند، به عنوان مثال اکثر نوازندگان معروف و مشهور چپ دست هستند اما در مقابل برخی از پزشکان نیز اعتقاد دارند که افراد چپ دست مستعد بیماری‌هایی مثل اوتیسم و روان‌پریشی هستند و این بر عملکرد نامناسب این افراد باز می‌گردد.

باز هم می‌گوییم که هیچ کدام از این ادعاها تاکنون اثبات نشده است و جای بحث بسیار زیادی دارد.

متن های زیبا برای تبریک روز جهانی چپ دست ها:

متن های زیبا برای تبریک روز جهانی چپ دست ها:

اگر دوست چپ دستی دارید و می‌خواهید به وی تبریک بگویید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از این متن های زیبا برای تبریک روز جهانی چپ دست ها را به وی استفاده کنید.

روز جهانی باهوش‌ترین و خلاق‌ترین و هنرمندترین اقلیت جهان مبارک باد

بله درست حدس زدید امروز روز جهانی چپ دست هاست

 

چپ دست ها در رویارویی با هیجانات بهتر از همتایان راست دست خود هستند، به این دلیل به طور ذاتی در بازی های ویدئویی عملکرد خوبی دارند.

روز جهانی چپ دست ها مبارک

 

احتمال نابغه بودن چپ دست ها بیشتر است – ۲۰ درصد اعضای MENSA ( انجمن افراد باهوش) چپ دست هستند.

بله دیگه ما اینیم هم باهوش هم هنرمند

روز جهانی چپ دست ها مبارک

 

با “چپ” می‌نویسم

اما…..

“راست”

۱۳ August

روز جهانی چپ دست ها مبارک

 

روز جهانی باهوش‌ترین،خلاق‌ترین، هنرمندترین اقلیت جهان،کسانی که قلبشان به قلمشان نزدیک‌تره مبارک

چپ دست‌ها دلی پاک و روحی زیبا دارند

روز جهانی چپ دست‌ها روز بهترین‌ها مبارک

ویژگی خاص افراد چپ دست

۱۰ ویژگی خاص افراد چپ دست:

افراد چپ دست به خاطر نوع عملکرد مغزشان دارای برخی از استعدادها و توانایی هستند که در افراد راست دست به سختی دیده می‌شود. به عنوان مثال:

۱- افراد چپ دست دارای استعداد زیادی در زمینه موسیقی هستند و قدرت شنوایی بالایی دارند.

۲- از میان افراد تحصیل کرده، میزان ثروتمندان چپ دست بیشتر از راست دست‌ها است.

۳- افراد چپ دست، اغلب نیم کره راست فعال تری دارند و به همین سبب حس زیبایی شناختی آنان بیشتر است!

۴- بیشتر قهرمانان در رشته‌های ورزشی مثل گلف و تنیس چپ دست هستند و بهتر ورزش می‌کنند.

۵- چپ دست ها هوش هیجانی بالایی دارند به همین دلیل به طور ذاتی راحت‌تر می‌توانند بازی‌های ویدیویی را انجام دهند.

۶- افراد چپ دست خیلی راحت‌تر می‌توانند مسایل را حل کنند و بهتر برای آن راه حل پیدا کنند چرا که قدرت تفکر واگرایی آن‌ها بهتر است.

۷- افراد چپ دست چون نیمکره مغز راست فعال‌تری دارند بهتر از راست دست‌ها تحلیل کرده و کارهایی مثل سخنرانی را بهتر انجام می‌دهند.

۸- افراد چپ دست در مقایسه با افراد راست دست، دیرتر به بلوغ می‌رسند.

۹- اگر برای دست چپ، چپ دست‌ها مشکلی به وجود آید، آن‌ها زودتر یاد می‌گیرند که از دست راست خود استفاده کنند.

۱۰- افراد چپ دست در مقایسه با افراد راست دست، بیشتر مستعد خشمگین شدن و احساسات منفی هستند.

ممنون که تا انتها با ما همراه بودید. اگر شما هم در بین دوستان و یا آشنایان خود فرد چپ دستی دارید و می‌خواهید این روز را برای او خاطره انگیز کنید، پیشنهاد می‌کنیم که یک جشن خیلی مختصر بگیرید. روسیلی در خدمت شماست تا هرآنچه که برای برگزاری این جشن لازم دارید را با تم اختصاصی و سفارشی سازی شده در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید جشن خاصی را برای دوست چپ دست خود برگزار کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *