شادی یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی و حتی شاید از بزرگترین دلایل حیات است و بدون آن به جرات می‌توان گفت که زندگی دیگر شیرینی و معنای خوبی که دارد را از دست خواهد داد. به همین دلیل همراه بر این مورد توصیه شده که تا می‌توانید شادی و نشاط را هر چند برای ذره‌ای هم که شده، در زندگی ایجاد کرد. به همین دلیل و همچنین نشان دادن اهمیت شادی در زندگی، در تقویم جهانی و بین المللی روزی را به عنوان روز جهانی شادی انتخاب کرده‌اند. اما آیا می‌دانید که فلسفه تعیین این روز چیست؟ در تقویم سال ۹۹ تاریخ روز جهانی شادی چه روزی است؟ با ما همراه باشید تا شما را به صورت کامل با فلسفه و تاریخ روز جهانی شادی آشنا کنیم.

فلسفه و تاریخ روز جهانی شادی

فلسفه و تاریخ روز جهانی شادی

همان طور که در بالا خدمتتان اشاره کردیم، روزی را به عنوان روز جهانی شادی تعیین کرده‌اند و مردم سراسر دنیا در تلاش‌اند تا به بهترین شکل این روز را به شادی و خوشی بگذرانند. روز جهانی شادی فلسفه‌ای فراتر از این حرف‌ها دارد و در ادامه قصد داریم آن را خدمتتان بیان کنیم.

فلسفه روز جهانی شادی:

برخی از فلاسفه معتقدند که خوشبختی را می توان به عنوان هدف اخلاقی زندگی یا به عنوان جنبه‌ای از شانس درک کرد. اهمیت شادی و نشاط در زندگی زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم اگر شادی در یک جامعه و زندگی افراد وجود نداشته باشد چه خواهد شد؟ اگر شادی در میان افراد یک جامعه کمرنگ شود، به مرور شاهد افسردگی‌های حاد و مزمن در مردم خواهیم بود که این افسردگی‌ها و عدم رضایت از زندگی در روند رشد و پیشرفت یک جامعه و کشور نیز تأثیر زیادی می‌گذارد.

بدون شک انسان همواره نمی‌تواند در میان یاس و نامیدی زندگی خود را بگذراند و به شادی و نشاط نیز احتیاج خیلی زیادی دارد. از این رو برای این که به جوامع امروزی نشان داده شود که اهمیت شادی در زندگی چقدر است و افراد همواره به دنبال شادی و نشاط باشند، روزی را تحت عنوان روز جهانی شادی انتخاب شده است. فلسفه روز جهانی شادی غیر از این نیست و نباید خود را درگیر پیچ و خم‌های سخت برای یافتن چرایی شادی و نشاط کنیم و بایستی بتوانیم شادی را با انجام کارهای خیلی کوچک نیز وارد جریان زندگی خود نماییم.

تاریخ روز جهانی شادی

تاریخ روز جهانی شادی:

همان طور که در بالا گفتیم، شادی فلسفه خاصی ندارد و سازمان‌های بین المللی مثل سازمان ملل برای یاد آوری شادی و همچنین توجه ویژه به این امر، روزی را به عنوان روز جهانی شادی نام گذاری کرده است. این روز در تقویم جهانی همیشه در ۲۰ مارس برگزار می‌شود و در سال ۹۹ و همچنین تقویم این سال نیز، روز جهانی شادی با آخرین روز ماه اسفند سال ۱۳۹۹ پیوند خورده است.

روز ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ در تقویم ایرانی به عنوان روز جهانی شادی تعیین شده و باید سعی کنیم که همواره شادی و نشاط را علی رغم وجود مشکلات و کاستی‌های بسیار زیادی در زندگی خود حفظ نماییم.

ممنون که تا انتها با مطلب فلسفه و تاریخ روز جهانی شادی همراه ما بودید. امیدواریم که مطالب گفته شده در بالا برایتان کاربردی و مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را با چرایی و فلسفه روز جهانی شادی به صورت کامل آشنا کنیم. حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید که شما برای ایجاد شادی و نشاط در زندگی خود چه برنامه‌هایی تدارک می‌بینید و فکر می‌کنید تا چه این برنامه‌ها توانسته‌اند شادی را در زندگی شما به جریان پیدا کنند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *