وسایلی که نباید در تزیین تولد فراموش شوند

وسایلی که نباید در تزیین تولد فراموش شوند

روز تولد هر کسی جزو یکی از بهترین و مهم‌ترین روزهای زندگی هر کسی است که هر ساله به نوعی گرامی داشته می‌شود. جشن تولد برای این که زیباتر و به یاد ماندنی‌تر به نظر برسد، نیاز دارد تا برخی کارها انجام شود. یکی از این کارها، تزیین تولد است که به نوبه خود اهمیت و جایگاه خاصی دارد. افرادی که دوست دارند تولدشان سال‌های سال در خاطر خود و مهمانانشان باقی بماند، باید به این بخش از جشن تولد یعنی تزیین و زیباسازی جشن توجه خاصی داشته باشند. اما اصلا تزیین تولد چطور باید باشد و به چه نکاتی توجه شود؟ این سوالی است که بسیاری از افراد همواره به دنبال پاسخی برای آن هستند. در این مطلب قصد داریم به نکات و وسایلی که نباید در جشن تولد فراموش شوند، اشاره کنیم. پس اگر دلتان می‌خواهد تولدی زیبا و به یاد ماندنی برگزار کنید، این مطلب را تا آخر بخوانید.

تزیین تولد

تزیین تولد

تزیین تولد تاثیر بسیار زیادی در هر چه بهتر برگزار شدن تولد دارد. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم که دقت زیادی در آن داشته باشید. قبل از این که به مقوله نکات مهم تزیین تولد وارد شویم، ابتدا باید بدانید که تزئینات جشن تولد به سلیقه و بودجه‌ای که قرار است کنار بگذارید، بستگی زیادی دارد. از جهتی هم شما تنها با دانستن چند نکته ساده می‌توانید تولدتان را طوری تزیین کنید که همه خوششان بیاید و لازم نباشد هزینه زیادی هم بکنید.

از این رو بهتر است در انتخاب لوازم تزیینی خود دقت کافی داشته باشید. اما همان طور که می‌دانید، لوازم زیادی وجود دارند تا جشن تولدها را زیباتر کنند. برخی از این لوازم برای داشتن جشن تولدی زیبا لازم و ضروری هستند، اما برخی دیگر به سلیقه شما بستگی دارد که به کار برده شوند یا نه! در ادامه قصد داریم به وسایل و اقلامی اشاره کنیم که باعث خواهند شد تا تزیین تولد شما به خوبی انجام گیرد. این وسایل و لوازم عبارتند از:

نوارهای پرچمی برای تزیین تولد

۱- نوارهای پرچمی برای تزیین تولد:

اولین وسیله تزیینی که برای تولد باید استفاده شود نوارهای پرچمی هستند. نوارهای پرچمی با وجود سادگی می‌توانند زیبایی خاصی به تولد شما ببخشند. تهیه این نوارها نیز بسیار ساده است و و می‌توان با هزینه بسیار کم آن‌ها را خریداری کرد. اگر مدل خاصی را در ذهن خود داشته و علاقه به استفاده از نوارهای پرچمی آماده ندارید؛ می‌توانید به سادگی آن‌ها را در خانه نیز درست کنید.

این کار هم باعث می‌شود تا تولدتان لذت بیشتری برایتان داشته باشد و هم این که به نوعی کمک می‌کند تا تزیین تولدتان به سبک و سیاق خاصی انجام گیرد. اما اگر وقت زیادی برای درست کردن این تزیینات ندارید، بهتر از است از انواع نوارهای پرچمی آماده استفاده کنید.

برای تهیه نوارهای پرچمی کافی است چند مقوا یا کاغذ A4 تهیه کرده و یک مثلث متساوی الساقین بر روی آن رسم کنید. این مثلث را با استفاده از قیچی برش دهید و به عنوان شابلون استفاده کرده و بقیه مثلث‌ها را روی کاغذ رسم کنید. بعد از اتمام مرحله کشیدن مثلث‌ها و جداسازی آن‌ها حال طرح مورد نظر را روی هر کدام بکشید و با استفاده از یک نوار رنگی آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. کار به اتمام رسید و حال می‌توانید به زیبایی و سلیقه خودتان این نوارهای تزیینی دست ساز را در نقاط مختلف خانه وصل نمایید.

نوارهای پرچمی برای تزیین تولد

نوارهای پرچمی برای تزیین تولد

نوار تزیینی تولد

نوار تزیینی تولد

نوارهای زیبا برای تزیین تولد

استفاده از کلاه تولد زیبا و مناسب

۲- استفاده از کلاه تولد زیبا و مناسب:

یکی دیگر از ابرازهای مخصوص برای تزیین تولد کلاه است. این کلاه‌ها معمولا در جشن تولدهایی که برای کودکان برگزار می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ ولی برای بزرگسالان نیز می‌توان از آن استفاده کرد. بعد از انتخاب دیزاین تولد خود (طراحی تولد) حتما این دیزاین را بر روی کلا‌ه‌های مخصوص تولد نیز پیاده سازی کنید تا هماهنگی بین وسایل تزیینی رعایت شود.

استفاده از کلاه تولد زیبا و مناسب

حتما باید برای تمامی مهمانان خود کلاه تهیه کنید به همین دلیل هم دانستن تعداد دقیق مهمانان الزامی است. داشتن کلاه تولد به اندازه کافی باعث خواهد شد تا عکس‌ها و کلا جشن تولدتان زیبایی چشم نوازی داشته باشد.

بادکنک، پای ثابت تمامی تولدهای کامل

۳- بادکنک، پای ثابت تمامی تولدهای کامل:

بادکنک را می‌توان تنها وسیله تزیینی تولد نامید که محدودیت سنی نداشته و در تمامی تولدها می‌توان از آن استفاده کرد. بادکنک حتی حس کودکانه افراد بزرگسال را برمی‌انگیزد و آن‌ها را وادار به بازی کردن می‌کند. دیدن یک فرد بزرگسال که بادکنک را بالا پایین کرده و بازی می‌کند دیگر برای همه عادی شده است؛ زیرا این خاصیت نهفته بادکنک می‌باشد. وسیله‌ای با این همه زیبایی و ویژگی‌های خاص حتما باید در تزیین تولد شما حضور داشته باشد.

 

بادکنک‌های تزیینی انواع مختلفی دارند که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم:

 • بادکنک‌های پولکی
 • بادکنک‌های آویز دار
 • بادکنک اعداد
 • بادکنک حروف
 • بادکنک‌های تم

هر کدام از این بادکنک‌ها کاربردهای مخصوصی دارند. مثلا از بادکنک اعداد برای نشان دادن سن استفاده می‌شود که بهتر است روی دیوار نصب شود. از بادکنک‌های حروف برای نشان دادن اسم فردی که برای او تولد گرفته شده است استفاده می‌شود به بهتر است جلوی میز مخصوص تولد قرار گیرد.

 

اگر از تم تولد خاصی استفاده می‌کنید مانند تم دزدان دریایی، می‌توانید از بادکنک‌های مخصوص آن استفاده کنید. به اختصار به این نوع بادکنک‌ها، بادکنک‌های تم می‌گویند. بادکنک‌های پولکی و بادکنک‌های آویز دار هم برای تزیین هرچه بیشتر تولد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

البته خود بادکنک آرایی نیز برای خود انواع مختلفی دارد که در مطالب مختلف به آن خواهیم پرداخت. نمونه‌هایی از بادکنک آرایی تولد را در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 

بادکنک اعداد

بادکنک اعداد

 

نمونه‌هایی از بادکنک آرایی تولد

نمونه‌هایی از بادکنک آرایی تولد

بادکنک‌های تزیینی

بادکنک، پای ثابت تمامی تولدهای کامل

مدل تزیین جشن تولد با بادکنک

بادکنک، پای ثابت تمامی تولدهای کامل

بادکنک آرایی تولد

نوارهای فانتزی فراموش نشوند

۴- نوارهای فانتزی فراموش نشوند:

منظور از نوار فانتزی؛ پارچه‌های باریکی هستند که در تزیین‌های مختلف به کار برده می‌شوند. حتما در تزیین تولد از این نوارها نیز استفاده کنید. حتما سوال پیش می‌آید که در کجا و به چه شکلی!؟ برای استفاده از نوارهای فانتزی در دیزاین تولد کمی خلاقیت نیاز است. به عنوان مثال می‌توان اینگونه از این نوارها استفاده کرد:

نمونه‌هایی از بادکنک آرایی تولد

نوارهایی با رنگ دیزاین تولد خود تهیه کنید و آن‌ها را به بادکنک‌های تولد خود بسته و از سقف خانه آویزان کنید. یا می‌توانید لبه‌های میز تولد خود را با چسباندن این نوارهای فانتزی تزیین کنید. تعداد زیادی از این نوارها را خریداری کرده و از آن‌ها پرده فانتزی درست کنید. دو یا سه رنگ از این نوارها را تهیه کنید و در سه اندازه مختلف آن‌ها را برش دهید. حال وقت چسباندن نوارهای فانتزی بر روی دیوار است تا بتوان یک پرده درست کرد.

نوارهای فانتزی فراموش نشوند

۵- برچسب‌ها و پولک‌ها:

اگر می‌خواهید پس‌زمینه زیبا برای محل تولد خود ایجاد کنید، حتما پولک‌ها و برچسب‌ها را در لیست خرید خود قرار دهید. شما می‌توانید با چسباندن این پولک‌ها و یا برچسب‌ها بر روی دیوارهای محل تولد یک پس‌زمینه بسیار زیبا ایجاد کرده زیبایی تولد را بیشتر کنید.

برچسب‌ها و پولک‌ها

۶- استفاده از انواع دیوار کوب:

اگر دوست دارید که دیوارهای خانه‌تان و یا محلی که قصد دارید جشن تولد را در آن برگزار کنید، زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسند، استفاده از انواع دیوار کوب‌های کاغذی و یونولیتی پیشنهاد می‌شود. این لوازم تزیین تولد بسیار کارآمد و زیبا هستند و در انواع مختلفی تولید می‌شوند. شما می‌توانید بنا به سلیقه خودتان هر نوع را انتخاب و استفاده نمایید.

استفاده از انواع دیوار کوب

۷- استفاده از تیشرت‌های یک دست:

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به تزیین تولد شما کمک زیادی بکند، استفاده از لباس‌ها و تیشرت‌های یک دست و هماهنگ است. شما برای این کار می‌توانید به تعداد مهمانانتان تیشرت سفارش دهید و از آن‌ها بخواهید تا در جشن تولد آن را بپوشند. این کار کمک می‌کند تا تولدتان نظم خوبی داشته باشد و عکس‌هایتان هم زیباتر به نظر برسد.

۸- نصب عکس تولدهای سال‌های قبل در دیوار و یا روی میز:

این کار کمک خواهد کرد تا خاطره و یاد افرادی که در مهمانی‌های تولد قبلی‌تان حضور داشتند، همیشه زنده بماند. همچنین استفاده از این نوع عکس‌ها هم باعث می‌شود تا جشن تولدتان حال و حوای خاصی داشته باشد و لذت بخش شود.

ریسه‌ای چراغ دار را فراموش نکنید

۹- ریسه‌های چراغ دار را فراموش نکنید:

نور همیشه تاثیر به سزایی در تزیین تولد دارد. چه خوب که شما هم از انواع ریسه‌های رنگارنگ چراغ دار استفاده کنید تا جشن تولدتان زیبایی محصور کننده‌ای داشته باشد.

ریسه‌ای چراغ دار را فراموش نکنید

تزیین تولد با ریسه چراغ دار

تزیین تولد با ریسه چراغ دار

تزیین تولد با ریسه نوری

تزیین تولد با ریسه نوری

لیستی از وسایل تزیینی که باید در تزیین تولد و دیزاین آن مورد استفاده قرار دهید را مشاهده کردید. بهتر است قبل از انجام تزئینات برای تولد خود تم خاصی انتخاب کنید. اگر این کار برای شما مشکل بوده و بر اساس یک تم نمی‌توانید تزیینات لازمه را انجام دهید، بهتر است از شرکت‌های مخصوصی که در این زمینه فعالیت می‌کنند کمک بگیرید.

روسیلی به عنوان یکی از برترین و باسابقه‌ترین تیم‌ها در این حوزه می‌تواند با کمک تیم باتجربه و کادر مجرب خود تمامی تزییتات لازم برای تولد شما را با تم انتخابی‌تان انجام دهد. تمامی تم‌های تولد موجود در روسیلی لیست کاملی از وسایل مورد نیاز برای تزیین تولد را در خود دارند و شما با سفارش این تم‌ها خیال خودتان را از بابت تهیه وسایل تزیین جشن تولد راحت کنید.

4 دیدگاه برای “وسایلی که نباید در تزیین تولد فراموش شوند

 1. یوبوت گفته:

  نکات خیلی خاص و مهمی رو عنوان کردید حتما در ذهنم میمونه برای جشن هایی که قراره برگزارکنم.. شما سفارش هم قبول میکنید؟!

  • مدیر فروشگاه گفته:

   بله می تونین سفارشتون رو از طریق سایت و یا واتساپ و تلگرام ثبت بفرمایید.

  • مدیر فروشگاه گفته:

   اگر داخل شهر تهران باشین (در صوت درخواست شما) با پست ویژه در حدود ۱ الی ۲ روزه به دستتون میرسه.
   اما در حالت عادلی و ارسال از طریق پست به صورت میانگین ۷ روزه محصولات میرسن دستتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *