این روزها آمار جدایی و طلاق به شکل روزافزونی بالا رفته است. حتی امکان دارد به جایی برسیم که هیچ ازدواجی بیشتر از ۱۰ سال دوام نیاورد. اما چرا خانواده‌ها در گذشته با مسائلی مانند این درگیر نبودند و ازدواج‌ها بیشتر به طول می‌انجامید. شاید پدربزرگ و مادربزرگ خودتان بهترین مثال برای این قضیه باشد.

اما چه‌ عواملی سبب می‌شوند تا رابطه های عاشقانه، تا پایان عمر دوام داشته باشد؟ در یک رابطه‌ چه مسائلی اهمیت دارند و از چه مسائلی باید چشم‌پوشی کنیم؟

 

happy couple
نکاتی که باید در مورد رابطه های عاشقانه به خاطر بسپاریم
[point]شما به آسانی می‌توانید فردی را تا آخر عمر دوست داشته باشید و با شادی درکنار یکدیگر زندگی کنید. اما باید نکاتی را در خصوص رابطه های عاشقانه به‌ خاطر بسپارید.[end]

۱. پایه‌ریزی رابطه های عاشقانه ، به تنهایی غیرممکن است. سعی کنید در ماه‌های نخست آشنایی، شناخت کافی از طرف مقابل‌تان به دست آورید و تصمیم درست را در خصوص ادامه رابطه و شریک شدن زندگی در این مدت بگیرید.

۲. این نکته را در نظر بگیرید که عشق شباهت بسیاری به یک بیماری دارد. کوچکترین ضربه روحی در رابطه ممکن است، همچون ویروس یک بیماری در فرد مقابل رشد کند و بزرگترین صدمات را در پی داشته باشد.

۳. از امتحان‌کردن‌های پیاپی طرف مقابل‌تان به‌شدت پرهیز کنید. اگر رابطه شما براساس اعتمادمقابل شکل گرفته، دیگر نیازی به امتحان کردن و یا شک بی‌مورد نیست.

۴. اگر رابطه را بین صفر و ۱۰ درنظر بگیریم، ممکن است گاهی رابطه در بهترین حالت یعنی ۱۰ قراربگیرد اما گاهی نیز ممکن است شرایط به‌گونه‌ای رقم بخورد که رابطه در حالت منفی یک باشد. هیچ نگرانی دراین زمینه وجود ندارد. این شرایط کاملا عادی است.

۵. از قضاوت‌های بی‌مورد بپرهیزید. بسیاری از اختلافات، ریشه در قضاوت‌های زودهنگام و بی مورد دارد. درهنگام بروز مشکل، به طرف مقابل‌تان فرصت ارائه توضیح بدهید.

۶. پیش‌از ازدواج در مورد انتظارات خودتان به گفت‌وگو بنشینید. مسائلی نظیر درآمد، سرمایه و شغل از اولویت برخوردارند.

۷. در رابطه های عاشقانه همیشه اولویت را به طرف مقابل‌تان بدهید. هم‌چنان که دوست دارید او نیز با شما این‌چنین برخورد کند.

۸. خصوصیات اخلاقی معشوق (یا معشوقه تان) را به عنوان بخشی از او بپذیرید و تلاش نکنید تا آن‌ها را تغییر دهید.

۹. راهی برای پرکردن اختلافات فرهنگی و یا عقاید یکدیگر بیابید. ممکن است همسر شما علاقه داشته باشد تا در ایام تعطیلات به استراحت بپردازد و مطالعه کند اما شما تمایل داشته باشید تا به مسافرت بروید. درمسائلی این‌چنینی، تنها خودتان قادر هستید تا با گفت‌وگو به راه‌حلی برسید.

۱۰. آخرین نکته در این مطلب که مهم‌ترین آن نیز است. در رابطه‌ عاشقانه برد و پیروزی معنایی ندارد و طرفین درهمه‌حال باید به مساوی رضایت دهند. هیچ‌گاه تلاش نکنید تا در هنگام بحث‌وگفتگو برتری را از آن خود کنید. حتی اگر حق با شما نیز بود، به خاطر همسرتان از ادامه‌دادن بی‌مورد و کسب برتری پرهیز کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *