در نظر گرفتن بازی جذاب تولد راز برگزاری یک جشن تولد شاد و پرخاطره برای کودکان است. زیرا کودکان از بازی خسته نمی‌شوند. ولی مهمانی‌های خسته کننده و چارچوبی آن‌ها را خسته می‌کند. بازی جشن تولد نشاط و سرزندگی را چاشنی جشن می‌کند و به کودکان نیز این امکان را می‌دهد که به تخلیه انرژی بپردازند. همانگونه که می‌دانید روسیلی در نظر دارد با تهیه‌ی مجموعه‌ای جامع از بازی تولد نشاط و سرزندگی جشن‌های شما را چندین برابر کند. در این مطلب نیز با ما همراه باشید تا چند بازی جذاب تولد را با هم ببینیم. لازم به ذکر است که لازم است تا با بررسی جزئیات بازی، آن‌هایی را که متناسب با موقعیت مکانی جشن شما است انتخاب کنید. برای سفارش تم تولد یا وسایل بازی می‌توانید از طریق تلگرام روسیلی با ما در ارتباط باشید.

معرفی چند بازی جذاب تولد برای برگزاری یک جشن شاد و پرانرژی

نون بیار کباب ببر

برای انجام این بازی جذاب تولد بچه ها را به گروه‌های دونفره تقسیم کنید. برای انجام این بازی یکی از بچه‌ها دو کف دست را بالا می‌گیرد و دیگر هم دو کف دستش را روی دستان او می‌گذارد. نفری که دستانش زیر قرار گرفته است باید به سرعت بر روی پشت دست رقیب بزند و رقیب او باید سعی کند با واکنش سریع دست خود را عقب کشده و مانع شود. اگر موفق نشد، جای دست های دو طرف عوض شده و بازی تکرار می‌شود.

بازی بالابلندی

بازی بالابندی، بازی پرتحرکی است که بیشتر برای محیط بیرون منزل مناسب است. اگر منزل شما بزرگ است، می‌توانید بچه ها را به انجام این بازی در داخل خانه هم تشویق کنید. محدودیتی در تعداد شرکت کنندگان این بازی وجود ندارد. این بازی پرجنب و جوش به سلامت فیزیکی بچه‌ها کمک زیادی خواهد کرد.

یکی از بچه‌ها به عنوان گرگ انتخاب می شود و باید دنبال دیگر بچه‌ها دویده و آن‌ها را بگیرد. وقتی گرگ به یکی از بچه‌ها نزدیک شود، او باید روی یک بلندی برود و تا وقتی روی بلندی است گرگ نمی‌تواند او را بگیرد. گرگ بایستی آن قدر بچه‌ها را دنبال کند تا بالاخره پیش از این که روی بلندی بایستند، یکی از آن ها را بگیرد. در ادامه کودکی که گرفته شد، به عنوان گرگ سایر بچه ها را دنبال می کند. اگر تعداد بچه ها کم است، گرگ یک نفر خواهد بود ولی اگر تعداد بچه ها زیاد باشد، هر نفر که گرفته شود، به گروه گرگ ها اضافه خواهد شد و برای گرفتن سایر بچه ها تلاش می کنند. وقتی گرگ، دنبال کودکی می دود، دیگران شعر می‌خوانند و شادی می‌کنند و می خوانند:

گرگ بازی، تنبلی هرگز مکن … جان من! خود را به گوشه کز مکن

بازی جذاب تولد
بازی بالا بلندی یک بازی جذاب تولد برای کودکان

بازی بشین و پاشو

در این بازی پرهیجان که می‌تواند به نوعی نرمش و ورزش هم محسوب شود، محدودیتی وجود ندارد. کافی است بچه‌ها با فاصله از هم در یک فضا قرار گیرند و یکی از بزرگترها چهار واژه “بشین”، “پاشو”، “پانشو” و “نشین” را به طور تصادفی و نامرتب ادا می‌کند. لازم است بچه ها از این فرمان پیروی کنند و هرکدام که اشتباه کند، از بازی حذف خواهد شد. در نهایت نفر آخری که باقی بماند، برنده مسابقه است.

بازی بیست سوالی

این بازی جذاب تولد برای تقویت هوش و حافظه بچه‌ها بسیار مفید است. برای انجام این بازی جذاب تولد آن‌ها را به دو گروه مساوی تقسیم کنید. یک گروه بازی را شروع می‌کند. به این ترتیب که بین خودشان یک کلمه را انتخاب کرده و گروه دیگر بایستی با پرسیدن حداکثر بیست سوال به جواب برسد. لازم به ذکر است که گروهی که واژه را انتخاب کرده است، در پاسخ به سوالات گروه دوم، تنها پاسخ ها را به صورت بله یا خیر خواهد داد. گروهی که با تعداد کمتری سوال بتواند کلمه مورد نظر را حدس بزند، برنده است. بهتر است بزرگترها هم هریک از دو تیم را همراهی و هدایت کنند.

بازی جذاب تولد
بیست سوالی یک بازی جذب تولد برای بچه‌ها

بازی توپ و تانک

برای انجام این بازی بچه‌ها را به گروه های دو نفره تقسیم کنید و به هر گروه یک مداد و یک برگ کاغذ و یک زیردستی بدهید. کاغذ را از وسط به صورت مساوی تا بزنید و یک خط منصف رسم کنید. هر بخش متعلق به یکی از بچه ها است. هر دو نفر به تعداد مساوی تجهیزات نظامی مثل توپ، تانک، هواپیما، ماشین و تعدادی سرباز روی کاغذ (سمت خودشان) رسم می کنند. آن ها را راهنمایی کنید که اشکال کوچک رسم کنند.

روال بازی به این صورت است که هرکدام از بچه ها بایستی سعی کنند تجهیزات و سربازهای نفر مقابل را با نقطه گذاری در محل مناسب، از بین ببرند. این بازی به افزایش قدرت تخمین و تحلیل بچه ها کمک خواهد کرد. برای این منظور، نفر اول یک نقطه در صفحه مربوط به خود رسم خواهد کرد و بایستی سعی کند این نقطه به گونه ای انتخاب شود که نسبت به خط وسط، قرینه ی یکی از تجهیزات رسم شده در زمین حریف باشد. سپس کاغذ را تا کرده و از پشت مجددا روی نقطه ای که در روی دیگر کاغذش گذاشته بود، نقطه ای پررنگ ایجاد می کند تا تصویر آن روی زمین حریف بیفتد. در ادامه کاغذ را باز می کند. اگر نقطه روی یکی از تجهیزات افتاده بود، آن مورد حذف خواهد شد و در غیر این صورت باید سعی شود در ادامه و با دقت بیشتر و با اندکی جابجایی، به هدف بزند. این بازی یکی در میان بین دو نفر به همین روال ادامه می یابد تا تمام تجهیزات یکی از دو طرف از بین برود.

 

بازی خط و نقطه

این بازی جذاب تولد در عین هیجان بسیار آرام است. برای انجام آن کافی است یک برگه کاغذ در اختیار گروه های سه تا چهار نفره از بچه ها قرار دهید. از قبل کاغذها را در جهت طولی و عرضی با فواصل 1 سانتیمتری، نقطه گذاری کنید. روش بازی به این ترتیب است که بچه ها باید هرکدام به نوبت، یک خط غیرمورب بین دو نقطه (افقی یا عموی) رسم کنند. با ادامه بازی، تعداد خطوط افزایش یافته و فضاهای مجاز برای رسم خط کم می شود. اگر خطوط مربوط به سه ضلع یک خانه رسم شده بود، نفر بعدی می تواند با رسم آخرین خط (ضلع چهارم)، آن خانه را به نام خود ثبت کند. هریک از بچه ها یک نشانه مثلا حرف اول اسمشان را در خانه خود می نویسند. هر نفر که یک خانه را از آن خود کند، می تواند یک خط دیگر هم به عنوان جایزه رسم کند. بازی تا جایی ادامه پیدا خواهد کرد که تمام خانه های جدول به نام بچه ها نام گذاری شود. در نهایت هریک که تعداد بیشتری از خانه ها را به نام خود کرده باشد، برنده مسابقه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *