روز تولد یکی از به یادماندنی‌ترین روزهای زندگی هر فرد در هر سال است. از این رو همه سعی می‌کنند تا این روز را به یک روز پر خاطره تبدیل کنند. بودن در کنار دوستان و آشنایان و تمام کسانی که دوستشان داریم هر چند می‌تواند این روز را به یک روز خاص و ویژه تبدیل کند اما در حقیقت این انجام بازی تولد هیجان‌انگیز است که خاطرات خوب روزهای تولد را برای ما رقم می‌زنند.

انجام بازی‌های هیجان‌انگیز انرژی افراد حاضر در جشن تولد را چندین برابر کرده و لبخند را بر لبان همه‌ی حاضران می‌نشاند. و جالب‌تر از همه‌ این‌که حین انجام بازی تولد مسئله‌ی سن رنگ می‌بازد و همه‌ی افراد حاضر در مراسم درگیر انجام آن می‌شوند. زیرا کم سن و سال‌ها درگیر انجام بازی‌ها شده و بزرگتر‌ها نیز آن‌ها را تشویق می‌کنند و همین باعث ایجاد هیجان شده و شادی را با خود به ارمغان می‌آورد. در ادامه با ما همراه باشید تا چند مورد بازی تولد را که با انجام آن‌ها می‌توانید انرژی را به جشن تولد عزیزانتان تزریق کنید را به شما معرفی کنیم.

انواع بازی تولد برای جشن تولدهای شاد

بازی صندلی 

اولین بازی تولد جالبی که احتمالاً بارها آن را انجام داده باشید بازی صندلی است. در این بازی با پخش موسیقی چند نفر داوطلب دور صندلی‌هایی می‌چرخند که تعدادشان یکی کمتر از تعداد افراد است. به محض قطع شدن موسیقی افراد باید سعی کنند روی صندلی‌ها بنشینند. هر کسی که پس از قطع آهنگ سرپا بماند بازنده است.

مسابقه‌ی صندلی
مسابقه‌ی صندلی

مسابقه‌ی پانتومیم 

دومین بازی تولد معروفی که معمولاً در جشن تولدها انجام می‌گیرد بازی پانتومیم است. در این بازی یک نفر کلمه‌ای را انتخاب می‌کند و نفر دیگر سعی می‌کند با حرکات بدن و حالات چهره‌ی خود این کلمه را ارائه دهد و سایر افراد حاضر نیز با پرسیدن سؤالاتی سعی می‌کنند این کلمه را حدس بزنند. البته اجرا کننده نباید تا پایان بازی هیچ حرفی بزند.

مسابقه‌ی پانتومیم
مسابقه‌ی پانتومیم

مسابقه‌ی ماست‌خوری 

در این بازی مقداری ماست در ظرف‌های کوچک ریخته می‌شود. و از افراد خواسته می‌شود تا دست‌های خود را از پشت کمر به هم حلقه کنند و با زبان خود سعی کنند تمام ماست موجود در ظرف را بخورند. هر کس برای اولین بار موفق به خوردن کل ماست موجود در ظرف شد برنده است. (البته در بیشتر تولدها این کار با کیک انجام می‌شود.)

مسابقه‌ی ماست‌خوری
مسابقه‌ی ماست‌خوری

مسابقه‌ی سیب‌خوری 

این بازی تولد بسیار ساده و در عین حال بسیار جالب است. برای انجام آن کافی است نخی را به یک سیب ببندید و یک نفر نخ را در بالا نگه دارد و از یک نفر داوطلب خواسته شود تا با دهان و بدون کمک گرفتن از دست‌های خود سعی کند سیب را گاز بزند. هر کس موفق به گاز زدن سیب شود برنده است.

مسابقه‌ی سیب‌خوری
مسابقه‌ی سیب‌خوری

مسابقه‌ی شکلات 

در این بازی نیز روبان پلاستیکی به دور یک شکلات پیچیده می‌شود. از چند نفر خواسته می‌شود به طور همزمان سر روبان را در دهان خود قرار دهند و دست‌های خود در پشت خود به هم حلقه کنند. هر کسی موفق شود قبل از همه به کمک دندان و زبان خود روبان را درون دهان خود جمع کند و نگه دارد برنده است و می‌تواند شکلات را بخورد.

البته اگر جشن تولد مربوط به کودکان زیر 8 سال است توصیه می‌کنم از این بازی صرف نظر کنید.

مسابقه شکلات
مسابقه شکلات
مسابقه شکلات
مسابقه شکلات

بازی تخم مرغ 

در این بازی از چندین داوطلب درخواست می‌شود که یک تخم مرغ یا توپ پینگ‌پونگ را داخل قاشق قرار دهند و مسیر مشخصی را طی کنند. هر کس موفق شود تا بدون افتادن توپ یا تخم مرغ و در کمترین زمان ممکن مسیر مشخص شده را طی کند برنده محسوب می‌شود.

بازی تخم مرغ
بازی تخم مرغ

بازی با کلمات

برای آغاز بازی یکی از حاضرین یک کلمه (معمولاً اسم) می‌گوید و نفر بعدی باید نامی بگوید که با حرف پایانی این کلمه آغاز می‌شود و نکته مهم در این بازی این است که هر کس اسم تکراری بازنده است. هر چند در اوایل این بازی بسیار ساده است اما رفته‌رفته به یادآوردن اسامی ذکر شده سخت‌تر شده و بازی جذاب‌تر می‌شود.

بازی با کلمات
بازی با کلمات

مسابقه‌ی نقاشی 

در این بازی تولد نیز از یک نفر خواسته می‌شود تا با داشتن چشم‌بند به نقاشی موضوعی بپردازد که توسط سایر افراد خواسته می‌شود. در پایان کسی که بیش‌ترین تمرکز را داشته و بهترین نقاشی را رسم کند به عنوان برنده اعلام می‌شود.

مسابقه‌ی نقاشی یک بازی تولد جذاب
مسابقه‌ی نقاشی یک بازی تولد جذاب

3 دیدگاه برای “با انجام بازی تولد جشن تولد خود را به یادماندنی کنید

 1. نیکو گفته:

  بازی های مسخره ای بودند . به غیر از ماست خوری همشون مزخرف بودن

 2. عاطفه گفته:

  بازی مسابقه شکلات خیلی باحال بود من یک کودک ۹ ساله هستم هر هفته جمعه ها جشن میگیرم تا خانواده ام شاد شوند البته با هماهنگی بابام
  لطفا برای جشن هایی که من میگیرم هم پیشنهاد بازی بدهید مرسی
  بازی مسابقه شکلات عالی بود ولی بقیه زاید خوب نبودند
  خانواده ما ۲ تا داداش دارم یکی ۱۶ ساله یکی ۲۴ ساله مادرم ۴۳سالش است
  پدرم ۵۵

  • مدیر فروشگاه گفته:

   ممنون از لطفتون حتما در مطالب بعدی بازی های جدید و جذاب دیگه ای معرفی خواهیم کرد. حتما به وب سایت ما باز هم سر بزنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *