طرز تهیه کرم کاکائویی برای یک عصرانه‌ی عالی

در این مطلب طرز تهیه کرم کاکائویی را برای‌تان نوشته‌ام که امیدوارم باب میل شما قرار بگیرد. کرم کاکائویی را می‌توانید به عنوان یک عصرانه‌ی خوشمزه و یا دسر مهمانی استفاده کنید.

[ingredients]شیر ۵۰۰ میلی لیتر
شکر ۱۵۰ گرم
پود ژلاتین ۱۵ گرم
آب سرد ۸۰ میلی لیتر
خامه شیرین شده ۲۰۰ گرم
پودر کاکائو ۶ گرم[end] [recipe] برای تهیه کرک کاکائویی اولین کاری که باید انجام دهید این است که کاکائو را با شکر مخلوط کنید تا گلوله‌های کاکایو داخل شکر باز شود.
مخلوط شکر و کاکائو را به شیر سرد اضافه کنید و روی حرارت بگذارید تا شکر داخل شیر حل شود. شیر که جوشید از روی حرارت بردارید تا خنک شود.
آب سرد را در ظرفی ریخته و ژلاتین را روی آب بپاشید تا ژلاتین با آب مخلوط شود و حالت اسفنجی پیدا کند بعد ظرف را روی بخار آب قرار دهید تا با گرمای بخار آب ذرات ژلاتین حل شود.
ژلاتین حل شده را با شیر مخلوط کنید و اگر مایل بودید در این مرحله کمی وانیل نیز اضافه کنید والا عطر کاکائو به تنهایی این دسر را خوشمزه می‌کند.
خامه شیرین شده به مخلوط خامه و شکر که در فریزر یخ بسته و آماده فرم دهی است گفته میشود.
خامه شیرین شده آماده در اکثر فروشگاه ها موجود است که پس از وزن کردن داخل ظرفی در دمای محیط نگه دارید تا خامه به اندازه ای نرم شود که پره های هم زن داخل خامه حرکت کند در این موقع با هم زن برقی بزنید تا فرم بگیرد مواد دسر که شامل شیر و شکر و کاکائو هست و کاملا خنک شده را به تدریج به خامه اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید در این مرحله از هم زن برقی استفاده نکنید.
اگر مواد دسر گرم باشد و به خامه اضافه کنید بعد از بسته شدن دسر دو رنگ می‌شود.
مواد دسر که آماده شد داخل قالب بریزید قبلش قالب دسر را آب بگردانید تا مرطوب شود و مواد دسر را ریخته و در یخچال بگذارید تا دسر بسته شود. اگر دسر یک روز داخل یخچال بماند بهتر است .
برای برگرداندن ابتدا دسر را از لبه های ظرف با کمک چاقو جدا کنید و داخل آب گرم برای چند لحظه نگه دارید تا دسر از ظرف جدا شود.
ظرف سرو را مرطوب کنید و ظرف دسر را بر روی ظرف سرو برگردانید.
مرطوب کردن به این دلیل است که اگر دسر در مرکز ظرف قرار نگرفت شما بتوانید دسر را کمی جابه جا کنید. اطراف دسر را با خانه و میه میتوانید تزیین کنید و نوش جان کنید.

[end]
آموزش تهیه کرم کاکائویی
آموزش تهیه کرم کاکائویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *