چیز کیک با تکه های پرتقال ؛ یک عصرانه عالی برای مهمانی

چیز کیک با تکه های پرتقال یکی از دسرهایی است که می‌توانید به عنوان عصرانه در مهمانی‌های خود آن را سرو کنید.

[ingredients]بیسکویت پودرشده ۲۵۰گرم
پودرنارگیل ۵۰گرم
کره ۱۵۰گرم
پنیرخامه ای ۲۵۰گرم
خامه فرم گرفته ۳۰۰گرم
ژلاتین ۱۵گرم
شکر ۵۰گرم
آب سرد ۶۰میلی لیتر
پرتقال ۳عدد درشت[end] [recipe]بیسکویت ساده را با کوبیدن یا داخل دستگاه غذا ساز پودر کنید. می‌توانید از بیسکویت پتی بور و یا بیسکویت های پذیرایی موجود در بازار که بدون هیچ کرم و طعم خاصی هست استفاده کنید.
پودر نارگیل را هم به بیسکویت اضافه کنید. کره را به مخلوط بیسکویت و نارگیل اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا تمام بیسکویت با کره آغشته شود.
داخل قالب های تک نفره دسر یک یا دو قاشق از مواد بریزید و با ابزار مخصوص یا پشت قاشق پرس کنید. اگر از این قالب‌ها در اختیار نداشتید قالب بزرگی را با فویل پوشش دهید و دسر را در آن آماده کنید. بعد از آماده شدن دسر آن را با چاقویی که داخل آب فرو کرده اید ببرید یا در رینگ های مخصوص درست کنید و بعد از آماده شدن دسر لبه های دسر را با چاقو آزاد کنید و به آرامی قالب را جدا کنید.[end]
قالب مخصوص دسر تک نفره ابزار جدا کردن دسر را دارد. قالب ها را در یخچال قرار دهید تا شما بقیه مراحل کار را انجام دهید. پرتقال ها را با چاقوی تیزی فیله کنید به این صورت که هیچ پوستی به پرتقال نباشد و بعد به قطعات کوچک ببرید و کنار بگذارید. خامه ی یخ زده که در هوای محیط شل شده را با هم زن برقی بزنید تا فرم بگیرد همین که خطوط پره های هم زن داخل خامه محو نشد و معلوم شد کافیست.
قالب مخصوص دسر تک نفره، ابزار جدا کردن دسر را دارد. قالب‌ها را در یخچال قرار دهید تا شما بقیه مراحل کار را انجام دهید. پرتقال ها را با چاقوی تیزی فیله کنید به این صورت که هیچ پوستی به پرتقال نباشد و بعد به قطعات کوچک ببرید و کنار بگذارید. خامه‌ی یخ زده که در هوای محیط شل شده را با هم‌زن برقی بزنید تا فرم بگیرد همین که خطوط پره های هم زن داخل خامه محو نشد و معلوم شد کافیست.
پنیر خامه ای و شکر را هم با هم زن بزنید تا نرم شود. ژلاتین را به آب سرد اضافه کنید و مخلوط کنید تا حالت اسفنجی پیدا کند و بعد روی بخار آب ژلاتین را حل کنید.
پنیر خامه‌ای و شکر را هم با هم‌زن بزنید تا نرم شود. ژلاتین را به آب سرد اضافه کنید و مخلوط کنید تا حالت اسفنجی پیدا کند و بعد روی بخار آب ژلاتین را حل کنید.
مایع شفاف ژلاتین را به پنیر خامه ای اضافه کنید و هم بزنید بعد خامه را هم اضافه کنید و با هم زن بزنید تا صاف و یک دست شود. تکه های پرتقال را به مخلوط اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید و بعد با کمک قاشق از مواد داخل قالب هایی که با بیسکویت پوشش داده اید بریزید. ژلاتین موجود در دسر چون مواد خنک است زود دلمه می شود که برای جلوگیری از این کار بهتر است بعد از ریختن ژلاتین مراحل را سریع انجام دهید. چون اندازه قالب ها متفاوت هست بهتر است همه قالب ها را یکنواخت پر کنید تا همه به یک اندازه باشند. دسر را داخل یخچال به مدت پنج یا شش ساعت نگه دارید تا کامل ببندد. دسر را از داخل قالب در آورده و بعد از تزئین نوش جان کنید.
مایع شفاف ژلاتین را به پنیر خامه ای اضافه کنید و هم بزنید بعد خامه را هم اضافه کنید و با هم‌زن بزنید تا صاف و یک دست شود. تکه‌های پرتقال را به مخلوط اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید و بعد با کمک قاشق از مواد داخل قالب هایی که با بیسکویت پوشش داده‌اید، بریزید.
ژلاتین موجود در دسر چون مواد خنک است زود دلمه می‌شود که برای جلوگیری از این کار بهتر است بعد از ریختن ژلاتین مراحل را سریع انجام دهید. چون اندازه قالب ها متفاوت هست بهتر است همه قالب ها را یکنواخت پر کنید تا همه به یک اندازه باشند.
دسر را داخل یخچال به مدت پنج یا شش ساعت نگه دارید تا کامل ببندد. دسر را از داخل قالب در آورده و بعد از تزئین نوش جان کنید.
دسر را داخل یخچال به مدت پنج یا شش ساعت نگه دارید تا کامل ببندد. دسر را از داخل قالب در آورده و بعد از تزئین نوش جان کنید.

1 دیدگاه در “چیز کیک با تکه های پرتقال ؛ یک عصرانه عالی برای مهمانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *