چگونه یک ازدواج موفق داشته باشیم

گفتن واژه های “دوست دارم” و یا “عاشقتم” از ساده ترین و آسان ترین کارها در یک رابطه عاشقانه است. اما اثبات این عشق کمی دشوار است. اگر می خواهید یک ازدواج موفق با کمترین اختلاف و درگیری داشته باشید، باید یک فضای بسیار شاد و بدون دغدغه برای همسرتان فراهم کتید. فراهم کردن چنین شرایطی، گامی بسیار مهم در موفقیت یک رابطه و دوام آن است. برای کسب این مهم و رسیدن به یک ازدواج موفق ، رعایت نکته های بسیار ساده ای می تواند نتیجه بسیار مثبتی داشته باشد.

رازهای رسیدن به یک ازدواج موفق

 

اما راز دوام و ماندگاری یک ازدواج موفق در چیست؟

داشته هایتان را به اشتراک بگذارید

آنچه که در یک رابطه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به اشتراک گذاشتن احساسات و عواطف است. زوجین برای اینکه بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند و به گفتگو بپردازند، باید از احساسات همدیگر نیز اطلاع داشته باشند.

فراموش کنید

در طول روزهای باهم بودن، اتفاقات تلخی ممکن است اتفاق بیوفتد. اما تنها راه گذر از این بحران، فراموش کردن تلخی ها و حوادث پیش آمده است.

از محبت خارها گل می‌شود

محبت کردن به یکدیگر را فراموش نکنید. گاهی ساده ترین کلمات و جملات نظیر “صبح بخیر” و “خسته نباشید” بیشترین تاثیر را بر روی همسرتان خواهد داشت. این امر سبب می‌شود تا زندگی شما از حالت روزمره و تکراری خارج شود.

افکارتان را محدود نکنید

اجازه ندهید چیزهای ساده و جزئی بر رابطه شما تاثیر بگذارد. همواره به یاد داشته باشید که تصمیم گرفته اید تا باقی عمرتان را در کنار همسرتان باشید. پس هدف بزرگتری را در اولویت قرار دهید، شما می‌خواهید یک ازدواج موفق داشته باشید.

زمانی را به خودتان اختصاص دهید

گاهی اوقات لازم است تا در اختیار خودتان باشید و آنچه که به شما انرژی می‌دهد را انجام دهید. برای دوام رابطه، لازم است همواره پرانرژی باشید تا بتوانید درکنار یکدیگر ادامه دهید.

سکوت بی فایده است

سعی کنید در مورد مسائل به گفت و گو بنشینید و آنها را حل کنید. احساسات و حرف های گفته نشده، برروی هم انباشته می شوند و روزی خود را به بدترین شکل نشان می دهند.

به فکر تلافی و یا جبران نباشید

شاید در مسئله ای ایده آل های شما درنظر گرفته نشد. اما دلیلی وجود ندارد تا برای جبران و یا تلافی اقدام کنید. تنها به این موضوع بیاندیشید که هدف شما از زندگی، رابطه ای عاشقانه در کنار همسرتان است.

مهربان باشید

این شما بودید که عاشق همسرتان شده اید و او را برای ادامه زندگی در کنار خود انتخاب کرده اید. پس به مهربانی با وی رفتار کنید.

صبر داشته باشید

شما هر کدام در یک خانواده و یک طبقه اجتماعی جداگانه بزرگ شده اید. پس مدتی زمان می برد تا با خلق و خوی یکدیگر آشنا شوید.

روزهای خاص را جشن بگیرید

روزهای تولد خود و همسرتان، سالگرد آشنایی و سالگرد ازدواج از مهم ترین روزهای زندگی است که باید جشن بگیرید. این جشن حتی اگر به ساده ترین شکل ممکن نیز برگزار شود، تبدیل به خاطره ای بسیار شیرین و رسیدن به یک ازدواج موفق خواهد شد.

چیزهای نو کشف کنید

تلاش کنید تا سرگرمی ها و فعالیت های جدیدی بیابید تا بتوانید اوقات فراغت خود را به بهترین شکل سپری کنید. دوچرخه سواری، کوه نوردی و پیاده روی می تواند نمونه های مناسبی باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *