پیش غذا خوشمزه با سیب زمینی شیرین

این پیش غذا دارای ارزش غذایی زیادی برای بچه‌ها بوده و یک غذای سبک برای بزرگترها  محسوب می‌شود. در این پیش غذا از سیب زمینی شیرین استفاده شده که نوعی گیاه گلدار است که برگ‌های آن به عنوان سبزی هم خورده می‌شود. این پیش‌ غذای خوشمزه با سیب زمینی  و مخلوطی از آواکادو، بیکن ترد و مقداری سبزی تره ( در اینجا گشنیز استفاده شده) درست می‌شود. این غذای راحت برنده میهمانی‌های شما خواهد بود.

10388662235_91d0463ffb_o

 

آماده سازی:۱۵ دقیقه   زمان پخت :۳۰ دقیقه

[ingredients]

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

۲ سیب زمینی شیرین،  پوست کنده شده

۱و ۱/۴ قاشق چایخوری نمک

۳/۴ قاشق چایخوری فلفل سیاه

۱/۳ فنجان پنیر چدار

۲ آواکادو متوسط، پوست کنده شده

۲ قاشق غذاخوری ماست بدون چربی یا کم چرب

۱ قاشق چایخوری آب لیموترش تازه

۱/۲ قاشق چایخوری فلفل قرمز

۴ تکه بیکن

۳ قاشق غذاخوری گشنیز خردشده تازه

[end] [recipe]

۱. فر را در دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید و طبقه های فر را در بالاترین و پایین ترین طبقه قرار دهید. دو حاشیه در ورق پخت با فویل خط بکشید. سپس با ۱/۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون آن را چرب کنید. سیب زمینی ها را در اندازه‌ی ۱/۲ تا ۱/۴ اینچ  برش دهید.  تکه های سیب زمینی را روی ورق پخت قرار دهید سپس روی آنها را به باقی مانده روغن زیتون آغشته کنید. روی آن نمک و فلفل سیاه  بپاشید. حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه آنها را برشته کنید تا زمانی که  زیر آنها قهوه ای طلایی شود. تابه را ۱۸۰ درجه چرخانده و موقعیت آنها را در قفسه بالا  به پایین تغییر دهید. حدود ۸  دقیقه حرارت دهید. سپس از روی اجاق بردارید. چدار را روی آن بریزید و دوباره در‌ فر قرار دهید و حدود ۳ دقیقه بپزید تا زمانی که پنیر ذوب شده و روی آن حباب‌هایی ظاهر شود.

۲. در همین حال، در یک کاسه کوچک آواکادو، ماست، آب لیموترش ، نمک باقی مانده و فلفل قرمز را ترکیب کنید. با یک چنگال مخلوط را هم بزنید. سپس آن را کناری بگذارید.

۳. بیکن ها را در حرارت متوسط در یک ظرف بزرگ سرخ کنید. از روی تابه بردارید و بین دو کاغذ قرار دهید تا روغن آن گرفته شود. از چربی اضافی در این پیش غذا خودداری کنید و وقتی به اندازه کافی سرد شد به قطعات کوچکتر ببرید.

۴.زمانی که سیب زمینی‌ها پخته شدند، بالای هر کدام یک دسته از مخلوط آواکادو، بیکن‌های قطعه قطعه شده و گشنیز قرار دهید. این  پیش غذای خوشمزه را گرم سرو کنید.

[end]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *