مهمانی ویژه کریسمس برای کودکان

سال‌نو میلادی و مهمانی کریسمس، بهانه‌ای است تا خانواده‌ها مهمانی و یا دورهمی کوچکی برگزار کنند. این دورهمی‌ها فرصتی برای تجدید خاطرات و ایجاد فضایی شاد برای خانواده‌هاست. اما در این بین مشکلی کوچک وجود دارد.

کودکان در مهمانی‌ها بسیار زود بی‌حوصله می‌شوند و به‌دنبال تفریح و سرگرمی هستند و درصورت نبود سرگرمی، شروع به بهانه‌گیری و گریه‌ و زاری می‌کنند. اگر تعداد کودکان در مهمانی بیشتر باشد، این حجم از گریه‌ها و بهانه‌ها می‌تواند تمام مهمانی را به یک کابوس تبدیل نماید. چاره‌ی کار در چیست؟ برای سرگرم کردن کودکان در مهمانی کریسمس چه برنامه‌ای باید طراحی شود؟

سرگرمی مهمانی کریسمس

ابتدا میزی کوچک به‌همراه تعدادی صندلی متناسب با تعداد کودکان تهیه و در بخشی‌از منزل قرار دهید. بهتر است مکان میز را طوری انتخاب نمایید که هم سر و صدای کودکان شما را اذیت نکند و هم در دیدرس شما باشند و بتوانید حرکات‌شان را کنترل نمایید. اگر میز کوچکی در منزل داشته باشید، می‌توانید آن‌را نیز برای این برنامه انتخاب کنید.

کریسمس

پس‌ از آماده سازی میز، نوبت به شروع بازی است که قرار است داشته باشید. بدلیجات کهنه و قدیمی، سنگ‌های تزئینی، پولک، کاغذها و روبان‌های رنگی اگر در منزل دارید، آماده کنید. سنگ‌ریزه‌های تزئینی را می‌توانید در بازار نیز بیابید. مقداری چسب کاغذ یا چسبی که ضرری برای کودکان ندارد نیز تهیه کنید. پیشنهاد ما این است که برای هر کودک، چسبی جداگانه تهیه نمایید تا در حین بازی دچار درگیری نشوند. هم‌چنین می‌توانید صندلی کودکان را نیز با بادکنک تزئین نمایید. یک بادکنک را نیز با پولک‌ها رنگی پر کنید و به مجسمه یا قلکی وصل و برروی میز قرار دهید. کودکان عاشق چنین چیزهایی هستند.

 

کریسمس 1

سنگ‌ریزه‌ها، کاغذهای رنگی و پولک‌ها را در لیوان‌های یک‌بار مصرف بریزید. کاغذهای رنگی را به‌ شکل‌های مختلف درآورده و با چسب شکل‌های مختلفی بسازید. سپس این کاغذها را در اختیار کودکان قرار دهید. بچه‌ها پولک‌ها و سنگ‌ریزه‌ها را با چسب به این کاغذها می‌چسبانند. درنهایت شکل‌های بسیار با شکوهی دراختیار خواهند داشت. اگر اندکی ذوق و سلیقه به‌خرج دهید، می‌توانید کاغذهای رنگی را به‌شکل ماهی درآورده و بچه‌ها با چسباندن پولک، ماهی واقعی داشته باشند.

 

کریسمس 4

کریسمس 5

عصرانه و میان وعده مهمانی کریسمس

برای میان‌وعده می‌توانید مجموعه‌ای از غذاها و دسرهای سالم و البته شیرین را تدارک ببینید. پیشنهاد ما این است که میوه‌های مختلف را حلقه حلقه کرده و در ظرف بچینید. چرا که کودکان عاشق میوه‌های چندرنگ هستند. هم‌چنین می‌توانید کاپ کیک‌های کوچکی تهیه کرده و در کنار بشقاب میوه قرار دهید. می‌توانید اسمارتیزهای رنگی نیز تهیه و در تزئین کیک از آن استفاده کنید.

کریسمس6

کریسمس7

کریسمس8

برای نوشیدنی نیز آب پرتقال یا آب میوه‌های طبیعی دیگر، بهترین گزینه می‌توانند باشند. به همین آسانی می‌شود یک مهمانی کریسمس خوب برگزار  کرده و بچه‌ها را به بهترین شکل ممکن سرگرم کرد.

کریسمس9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *