مهمانی آخر هفته ؛ چیزهایی که باید بدانید

حتما کارتان زیاد است و برای مهمانی آخر هفته وقت کم می‌آورید؟ اما شما می‌توانید بهترین منو را در شام برای مهمانی‌تان داشته باشید و همه چیز به بهترین شکل ممکن برگزار شود. اما وقتی زمان مهمانی تمام می‌شود از استرس زیادی که صرف شام برای مهمانی کردید دیگر خبری نیست و باعث شده تا از مهمانی تان لذت کافی را نبرید. خب برای این مشکل چه کار باید انجام دهیم؟ چگونه زمان و مهمانی آخر را مدیریت کنیم تا همه چیز به بهترین شکل برگزار شود؟ اینجا نکته هایی را ذکر می‌کنیم که برای مدیریت زمان و آماده سازی برای یک مهمانی عالی البته بدون داشتن استرس کاربردی است .

بیشتر مردم  دغدغه این را دارند چطور مقدمات مهمانی و شام برای مهمانی را به راحتی تهیه کنند و بیشتر آنها بعد از تایم کاری بصورت فشرده این کار را انجام می‌دهند. در نتیجه  وقت کمی را با مهمانان می‌گذرانند. و اغلب همه،  تمام روز را برای شام مهمانی وقت می‌گذارند و زمانی که کارها تمام می شود و می خواهد استراحت کنند زنگ در به صدا درمی آید.

یک هفته قبل:

برای اینکه زمان کافی برای مقدمات مهمانی‌تان داشته باشید غذای بچه‌هایتان را از قبل تهیه کنید. مثلا دوشنبه یا سه‌شنبه، غذایی انتخاب کنید که تا اخر هفته ماندگاری داشته باشد. این راه خوبی است چون در طول هفته، دیگر به فکر تغذیه بچه‌ها نیستید و به راحتی می‌توانید برای آماده سازی غذاهای شام آخر هفته برای دوستانتان تدارک ببینید.

چند روز قبل:

یکی از نکته هایی که بیشتر مادران پیشنهاد می‌کنند این است که حیاط و ورودی خانه را چند روز قبل منظم کنید. سس‌های سالاد و یا خمیری که برای کیک، پای سیب و هر غذایی که انتخاب کرده اید را چند روز قبل آماده کنید. و در یخچال نگه دارید. این‌ها مقدماتی هستند که  مرحله سخت تدارکات را حل می‌کنند و باعث می‌شود استرس کمتری داشته باشید. تهیه گوشت و آماده کردن آن برای غذاهای ویژه هم بهتر است چند روز قبل انجام شود.

اماده شدن برای مهمانی آخر هفته
اماده شدن برای مهمانی آخر هفته

روز قبل از مهمانی:

خرید گل و نوشیدنی ها را قبل از روز مهمانی انجام دهید. گذاشتن یخ در روزهای گرم تابستان کاری است که حتما باید روز قبل از مهمانی انجام شود..اگر تصمیم دارید وسایل پذیرایی را قبلا روی میزی آماده کنید، بهترین زمان روز قبل از مهمانی است تا در کمال آرامش سینی‌ها و وسایلی که برای پذیرایی در نظر دارید را روی میزبپچینید. شستن لباس ها را برای روز مهمانی نگه ندارید و روز قبل از مهمانی نگاهی به لباس های چرک بیندازید.

روز مهمانی:

روز مهمانی را فقط برای آماده کردن غذا اختصاص دهید. صبح مهمانی زودتر بیدار شوید و کارهای جزئی روزمره تان را انجام دهید. گلها و تزییناتی که برای مهمانی خریده‌اید را انجام داده و سپس با خیال راحت غذای مهمانی‌تان را تهیه کنید. با این روش‌ها خواهید دید که عصر، تا زمانی که مهمان‌ها بیایند فرصت کافی دارید تا به خود برسید و شاید برای یک چای عصرانه هم وقت داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *