معمولا برای مناسبت‌های خاص به کیک هایی خاص نیاز داریم، چه مناسبتی خاص تر از فرزندان دلبندمان! تیم روسیلی چند مدل کیک فانتزی برای این مناسبت خاص به شما پیشنهاد میکند تا اندکی در خاص تر بودن جشن تولد فرزندتان سهیم باشد.شما میتوانید متناسب با تم جشن تولد عزیزتان مدل کیک فانتزی خاصی درست کنید یا سفارش دهید.

در این پست ما ۲۰ مدل کیک فانتزی را قرار داده‌ایم که میتوانید با خمیر فوندانت به راحتی آن درست کنید. فوندانت،ن وعی تزیین خوراکی است که در صنایع ساخت کیک و شیرینی کاربرد زیادی دارد؛فوندات در انواع مایع، خمیری و فوندانت مجسمه سازی تولید می شود. از خمیر فوندانت عموما برای تزیین لایه های رویین و تزییناتی مانند گل و عروسک های فانتزی بر روی انواع کیک و کاپ کیک استفاده می شود. از مزیت ویژه فوندانت می توان به رنگ پذیری و شکل دهی آسان و همچنین ماندگاری طولانی در مقابل فاسد شدن اشاره کرد.در ادامه به سه تکنیک پر کاربرد برای دیزاین کیک فانتزی اشاره میکنیم و سپس نمونه های مشابه را خواهیم دید.

مدل کیک فانتزی با تکنیک مجسمه سازی

در این تکنیک همه اجزای حجم مورد نظر به صورت ساده شده اجرا می‌شود. مثلا در مدل کیک فانتزی ادم برفی زیر مشاهده میکنید که با حجم های بسیار ساده و ایجاد چند خط به راحتی شکل ادم برفی ساخته میشود.

کیک آدم برفی

مدل کیک فانتزی آدم برفی : مدل کیک فانتزی بسیار زیبایی است که اگر فرزندتان متولد زمستان باشد و به برف و آدم برفی علاقه زیادی داشته باشد بهترین انتخاب است.و شما میتوانید به سادگی تنها با استفاده از یک وردنه و چاقو بدون نیاز به قالب خاصی  آن را درست کنید.

۱)کافیست خمیر فوندانت سفید رنگ را با وردنه صاف کنید و آن را روی سطح کیک پهن کنید سپس لبه های آن را به لبه های کیک بچسپانید و اضافه آن را با چاقو ببرید.

۲)بعد از آن خمیر فوندانت را با مقداری رنگ خوراکی آبی(یا هر رنگ دلخواهی) مخلوط کرده و خمیر را با  وردنه پهن کنید و یک طرف آن را به شکل خط صاف ببرید آن قسمت صاف لبه زیری کلاه است.سپس خمیر را در جای مناسب روی کیک پهن کنید،بعد از آن یک نوار از خمیر فوندانت،برای لبه برگردان کلاه درست کنید و در جای مناسب قرار دهید.برای ریسه های بالای کلاه آدم برفیتان مقداری خمیر را با وردنه صاف کنید دایره ای تقریبا به قطر ۱۰ درست کنید و وسط آن دایره ای به قطر ۲ را درنظر بگیرید و دایره وسط را نگه داشته و ازلبه آن دایره بزرگ را ریش ریش میکنیم و با دست به آن حالت داده و در جای خود قرار میدهیم.

۳)با خمبر فوندانت دو گوی مشکی کوچک درست کرده و آن را روی یک سطح صاف قرار داده و سپس با ته صاف یک بشقاب فشار دهید تا به شکل دایره در آید حالا چشمان ادم برفی را در جای مناسب خودش قرار دهید.

۴)با درست کردن یک خمیر نارنجی به شکل اشک، بینی ادم برفی را درست کنید. و در آخر چاقو را برداشته و با آن لبخند و بافت های کلاه ادم برفی زیبایتان را شکل دهید.ادم برفی شما آماده سرو شدن است.

ساخت مدل کیک فانتزی ایجاد حجم مثبت

در این روش میتوان با برش یک تصویر گویا و اضافه کردن آن به کیک،کیک های فانتزی زیبا و متنوع درست کرد.

مدل کیک فانتزی تینکربل

مدل کیک فانتزی تینکربل: احتمالا یکی از علایق فزند شما کارکتر انیمیشن تینکربل است.شما به راحتی میتونید این کیک را برای دلبندتان درست کنید.

برای درست کردن این کیک فقط باید یک عکس از تینکربل یا هر شخصیت کارتونی معروف و  دوست داشتنی فرزندتان را پیدا کرده و چاپ کنید.سپس برای رعایت بهداشت و این که از لحاظ سلامت مشکلی پیش نیاید آن کاغذ چاپی تصویر را بر روی کاغذ روغنی مخصوص شیرینی پزی چسپانده و دور آن کارکتر را  با قیچی جداکرده و آن را روی یک خمیر فوندانت پهن کنید و سپس با چاقو قسمت های اضافی را ببرید.با این تکنیک میتوانید کیک های متنوع و زیبا درست کنید.

ساخت مدل کیک فانتزی با ایجاد حجم منفی

در این تکنیک بر عکس مدل قبل به جای اضافه کردن یک قسمت به کیک، تصویر یا حجم دلخواه را از خمیر فوندانت رویخ کم میکنیم.

مدل کیک فانتزی ستاره

مدل کیک فانتزی ستاره: شما میتوانید با تکنیکی که در ساخت این کیک استفاده شده کیک های متنوعی درست کنید. در این کیک ستاره ای زیبا قبل از پهن کردن خمیر فوندانت بر روی کیک با استفاده از قالب ستاره ای قسمت هایی از کیک را به شکل ستاره تو خالی در آورده و سپس آن را روی کیک قرار بدهید و قسمت توخالی را با شکلات های رنگی پر کنید.و سپس با روبانی زیبا که در اطراف کیک قرار میدهید به کیکتان زینت ببخشید.

مدل کیک فانتزی کریسمس( با ایجاد حجم مثبت)
مدل کیک فانتزی کریسمس( با ایجاد حجم مثبت)
مدل کیک فانتزی مایک وزاوسکی(ترکیب دو تکنیک ایجاد حجم مثبت و مجسمه سازی)
مدل کیک فانتزی پروانه ای
مدل کیک فانتزی پروانه ای
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
ایده کیک فانتزی شمع
ایده کیک فانتزی شمع
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی
مدل کیک فانتزی

اگر قصد خرید یا سفارش هر یک از اقلام تم تولد فانتزی روسیلی را دارید می‌توانید از طریق تلگرام روسیلی با همکاران ما در ارتباط باشید. تا همکاران ما مدل دلخواه شما را به صورت سفارشی برایتان آماده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *