مدل جدید سفره عقد برای عروس و دامادهای ایرانی

مراسم ازدواج مراحل گوناگونی دارد که عقدکنان اولین مرحله بعد از خواستگاری و بله برون است. در حقیقت عقدکنان اولین مراسم رسمی است که برگزار می‌شود. همانطور که می‌دانید سفره عقد مهمترین المان موجود در این مراسم است. سفره عقد در مدل‌های مختلفی وجود دارد که هر کس طبق سلیقه‌ی خود مدل دلخواه خود را انتخاب می‌کند. امروزه شرکت‌های مختلفی در ارائه تدارکات مراسم عروسی فعالیت دارند و مدل‌های مختلفی از سفره عقد و گیفت عروسی را ارائه می‎دهند.

سفره عقد شیک
سفره عقد شیک

معمولا سفره عقد در هر شهری طبق فرهنگ و سلیقه مردم آن شهر تزیین می‌شود و هر شهری آداب و رسوم خاص خود را تزیین سفره عقد دارد اما یک سری الما و عناصر کلی نیز وجود دارد که در اکثر شهرها از آن‌ها استفاده می‌شود. اگر به تازگی قرار است جشن عقد کنان برگزار کنید احتمالا انتخاب مدل مناسبی از سفره‌ی عقد یکی از دغدغه‌های شما است. روسیلی با ارائه انواع مخلفی از سفره‌های عقد در نظر دارد که برگزاری مراسم شما را آسانتر و دلچسب‌تر کند.

هر یک از المان‌هایی که در سفره عقد مورد استفاده قرار می‌گیرند در حقیقت معنای خاصی دارند.
قرآن موجود در سفره‌ی عقد نشانگر این است که عروس و داماد با آگاهی کامل و با توکل و اعتماد بر خداوند متعال پیمان زناشویی می‌بندند.

قرآن سفره‌ی عقد یعنی با آگاهی و با توکل بر خدا پیمان بسته می‌شود.
قرآن سفره‌ی عقد یعنی با آگاهی و با توکل بر خدا پیمان بسته می‌شود.

معمولا در اکثر شهرها نان و گندم نیز بر روی سفره‌ی عقد قرار می‌گیرد که نماد برکت است. در تصویر زیر نمونه‌ای زیبا از تزیین نان به شکل گل رز را می‌بینید که توسط روسیلی آماده شده است. استفاده خلاقانه از المان‌های معمولی که بر روی سفره عقد قرار می‌گیرند جلوه‌ی زیبایی برای سفره عقد شما ایجاد می‌کند و آن را جذاب‌تر می‌کند.

نان و گندم نشانه‌ی برکت است.
نان و گندم نشانه‌ی برکت است.

ایده‌های خلاقانه همواره در تزیین سفره‌ی عقد می‌تواند جلوه‌ی بی‌نظیری را ایجاد کند. به عنوان مثال این خلاقیت می‌تواند در استفاده از شمع و سایر وسایل سفره‌ی عقد باشد. در ادامه یک ایده‌ی خلاقانه که روسیلی در استفاده از شمع عروسی به کار برده است را با هم می‌بینیم.

استفاده خلاقانه از شمع
استفاده خلاقانه از شمع

معمولا در تزیینات مراسم عروسی گل یکی از مهمترین المان‌ها است. گل که نماد سر زندگی است در قسمت‌های مختلف برای تزیین و زیباسازی محل برگزاری جشن عروسی یا عقدکنان استفاده می‌شود.

استفاده از گل در تزیینات محل برگزاری عقدکنان
استفاده از گل در تزیینات محل برگزاری عقدکنان

در ادامه یک نمای کلی از سفره‌ی عقد آماده شده توسط روسیلی را با هم می‌بینیم که در صورت تمایل می‌توانید از طریق تلگرام یا شماره تماس آن را سفارش دهید.

سفره عقد 2
نمای کلی از سفره‌ی عقد روسیلی

1 دیدگاه در “مدل جدید سفره عقد برای عروس و دامادهای ایرانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *