چگونه گل ها را خشک کنیم: ۵ روش موثر برای محافظت از دسته گل عروس

دسته گل عروسی یکی از مهم ترین دسته گل های زندگی هر فرد است و برای همین هم دوست دارد تا اخر عمرش آن را نگه دارد. اگر دسته گل عروس شما اط گل های مصنوعی ساخته شده باشد که به راحتی می توانید آن را تا هر موقع که می خواهید نگهداری کنید. در غیر اینصورت در این مطلب می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از ان می توانید خیلی راحت و در خانه دسته گل عروسی خود را خشک کرده و تا هر وقت که بخواهید به عنوان یادگاری نگه دارید.

۵ روش موثر برای محافظت از دسته گل عروس

دسته گل عروس

 ۱.خشک کردن با استفاده از مایکروویو

با این روش در عرض چند دقیقه گل های خود را خشک خواهید نمود. سه لایه دستمال کاغذی را روی سینی مایکروویو بچینید. گل ها را نیز روی این دستمال ها بچینید.  روی گل‌ها را با یک لایه دیگر از دستمال کاغذی ها بپوشانید.  گل‌ها و کاغذها را داخل مایکروفر قرار دهید. مایکروفر را سه یا چهار دقیقه روی درجه حرارت متوسط بگذارید. در صورت تیره بودن گل‌ها از حرارت کم‌تر استفاده کنید.

 ۲.روش خشک کردن با ژل سیلیکا

ژل سیلیکا ماده ای شیمیایی است که رطوبت مواد را به خود جذب می کند. می توانید این ماده را در ظرفی بریزید و گل ها را به همان شکلی که می خواهید خشک شوند، داخل آن قرار دهید. این ماده در حالت اولیه به رنگ آبی است که بعد از جذب رطوبت گل ها به رنگ صورتی در می آید.

۳. خشک کردن با روش فشار دادن

برای این کار دستگاه های پرس خاصی وجود دارد که در صورت نبود ان  می توان از کتاب برای پرس گل ها استفاده کرد. گل‌ها را میان کاغذ قرار داده و در بین صفحات کتاب پایینی قرار می‌‌دهیم. سپس وسیله سنگین را روی کتاب قرار دهید. در این روش مدت خشک شدن گل ها ده تا دوازده روز است.

۴.خشک کردن با وارونه آویزان کردن گل ها

در این روش که متداول تر از روش های دیگر است، گل های خود را به صورت وارونه از جایی آویزان می کنید. توجه داشته باشید که این مکان باید تهویه مناسبی داشته باشد. در این روش گل ها در مدت بیشتری خشک می شوند ولی نتیجه ی نهایی قابل قبول است.

۵.روش خشک کردن گل با اتو

اگر برای خشک کردن گل های خود خیلی عجله دارید، می توانید از اتو برای خشک کردن ان ها استفاده کنید. به این صورت که گل ها را داخل دستمال کاغذی بگذارید و زیر و روی آن نیز روزنامه بیندازید. سپس آن ها را اتو کنید. در این روش احتمال اینکه رنگ گل ها تغییر کند، بسیار بالاست. توصیه من این است که برای خشک کردن دسته گل عروس خود از روش هایی که قبلا به آن ها اشاره شد، استفاده کنید.

 

 

1 دیدگاه در “چگونه گل ها را خشک کنیم: ۵ روش موثر برای محافظت از دسته گل عروس

  1. اشتراک ها: دسته گل عروسی خود را با هزینه‌ی کمتری در خانه تهیه کنید - روسیلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *