نکاتی که درخصوص عکس عروسی و عکاس باید بدانید

مراسم عروسی‌تان قرار است چند روز دیگر برگزار شود و پس‌از پرس‌وجو و تحقیق فراوان، عکاسی حرفه‌ای برای مراسم‌تان انتخاب کرده‌اید. عکس‌های عروسی یکی‌ از مهم‌ترین عکس‌هایی است که در طول زندگی‌تان ثبت می‌شود و اهمیت به‌مراتب بالایی دارد. به‌همین‌دلیل حساسیت بیشتری باید بر روی عکس عروسی داشته باشید.

پس‌ از برداشتن نخستین گام و انتخاب عکاسی حرفه‌ای برای مراسم، گام دوم نکات و سوالات مهمی هستند که باید با عکاس مطرح شوند. تعدادی از این سوالات و نکات را گردآوری کرده‌ایم که مطمئنا برای مراسم عروسی به‌دردتان خواهد خورد.

 

عکاس چه شات‌هایی را برنامه‌ریزی کرده‌است

قرار است تعداد زیادی عکس و فیلمی ۲ ساعته از شما در فضایی مناسب تهیه شود. پس‌ بهتر است، قبل‌ از شروع کار، با عکاس صحبت کنید و از او بخواهید برنامه‌اش را برای‌تان توضیح دهد. حتی می‌توانید از او بخواهید تا ژورنالی را که در اختیار دارد، به شما نشان دهد.

در چه مکان‌هایی قرار است تصاویر ثبت شوند

بیشتر آتلیه‌های عکاسی مکانی را در خارج‌از شهر در اختیار دارند که صرفا برای عکاسی تعبیه دیده شده‌اند. بهتر است قبل‌ از روز عکاسی، از این مکان دیدن کنید و درصورت پسند نکردن، حتی می‌توانید مکانی را خودتان پیشنهاد دهید.

تعداد عکاسان و روزی که قرار است عکاسی در آن ثبت شود، تاثیری برقیمت دارد

تقریبا بیشتر افراد معتقدند، ۲ عکاس به‌مراتب عملکرد بهتری نسبت به یک عکاس دارند. درهنگام ثبت قرارداد از تفاوت قیمت تعداد عکاس و روزی که قرار است، تصاویر در آن ثبت شود، جویا شوید. در صورت قیمت‌ها تفاوت چندانی نداشته باشند، تعداد  ۲ عکاس را برای این کار بخواهید.

عکاس از چه وسایل عکاسی استفاده خواهد نمود

تجهیزات نورپردازی، رفلکتور، تری پاد و لنزهای گوناگون، جزو مواردی هستند که وجود آن‌ها در بهبود کیفیت تصاویر نقش مهمی دارند. پیش‌از هر چیز، از به‌ همراه داشتن این وسایل توسط عکاس مطمئن شوید.

چه وسایل جانبی به‌هنگام عکاسی مورداستفاده خواهدبود

درحین عکاسی و فیلمبرداری، عکاسان معمولا از عینک، ماسک مخصوص مراسم بال‌ماسکه و بادکنک استفاده می‌کنند. بهتر است انتخاب این موارد را خودتان برعهده بگیرید.

عکاس دوربینی یدکی همراه دارد

معمولا تعدادی لنز اضافی عکاسان به‌همراه خود می‌آورند. اما اگر خود دوربین دچار مشکل یا ایرادی شد، چه باید کرد. درصورت خرابی دوربین اصلی، می‌توان گفت روزتان به‌کل نابود خواهد شد. بهتر است از عکاس بخواهید تا دوربینی یدکی نیز به‌ همراه داشته باشد.

همه عکس‌ها را دراختیار خواهید داشت یا فقط تعدادی محدود

گاها مشاهده شده که برخی‌ از عکاسان در آن روز، نزدیک به دوهزار عکس، از عروس و داماد می‌گیرند. برخی‌از آتلیه‌ها، تمامی عکس‌ها را به عروس‌وداماد تحویل می دهند اما برخی بنابه‌ سلیقه خودشان تعداد محدودی را انتخاب می‌کنند.

عکس‌ها چاپ می‌شوند یا به‌صورت فایلی دی‌وی‌دی دراختیارتان قرار می‌گیرند

هرچقدر تکنولوژی پیشرفت کند، بازهم امکان آسیب به فایل‌ها و DVDها وجود دارد. بهتر است تصاویر ثبت شده در آن روز، به‌صورت چاپ‌شده و در آلبومی اختصاصی تحویل شما گردد.

نوع آلبوم و کیفیت چاپ چگونه خواهد بود

عکس عروسی3

جنس کاغذی که قرار است تصاویر بر آن چاپ شوند، کیفیت تصاویر و کیفیت رنگ دستگاه چاپ را حتما جویا شوید. برخی‌ از آتلیه‌ها انواع مختلفی از کیفیت‌ها را به مشتریان ارائه می‌کنند که قیمت‌های مختلفی دارند.

تصاویر به‌صورت خام خواهد بود یا با فوتوشاپ بر روی آن کار خواهد شد

حتما از خام بودن یا کار شدن بر روی عکس‌ها اطلاع کسب کنید. اگر انتظار خاصی از عکس‌ها دارید حتما با آتلیه درمیان بگذارید.

[point]

درآخر ذکر این نکته ضروری است که حتما پیش‌ از هرکاری، از قیمت تقریبی و نهایی عکس‌ها اطلاع کسب کنید و نحوه پرداخت مبلغ را نیز جویا شوید. چراکه گاهی تصاویر تا چند میلیون نیز ممکن است هزینه داشته باشند. هم‌چنین به‌یاد داشته باشید، تصاویری که در فضای باز گرفته می‌شوند، قیمتی به‌مراتب بالاتر دارند.

[end]

 

عکس عروسی 8

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *