طرز تهیه کیک هویج

کیک هویج مورد پسند افراد بسیاری قرار می‌گیرد و می‌توانید از این کیک برای مهمانی‌های کوچک و یا جشن‌های تولد، استفاده کنید.

[ingredients]تخم مرغ ۵ عدد
شکر ۲۵۰ گرم
روغن مایع ۱پیمانه
آرد ۳۰۰ گرم
بکینگ پودر ۲ قاشق مرباخوری
دارچین ۱ قاشق مرباخوری
هویج رنده شده ۱پیمانه
گردو ۸۰ گرم

[end] [recipe]قدم اول برای تهیه کیک هویج این است که مواد را اندازه گیری کرده و حدود بیست دقیقه در دمای محیط نگه دارید تا مواد باهم هم دما شوند.
سپس فر را با حرارت ۱۸۰ درجه روشن کنید تا زمانی که شما مایه‌ی کیک را آماده می‌کنید گرم شود.
هویج ها را پوست کنده و با رنده به صورت درشت رنده کنید. به یک جهت رنده کنید چون حرکت رفت و برگشتی روی رنده باعث آب انداختن هویج می‌شود.
گردوها را با چاقو خرد کنید تا هم داخل کیک دیده شوند و هم زیر دندان حس شوند.
در ظرفی تخم مرغ ها را به همراه شکر با هم زن برقی کامل بزنید طوری که پف کرده و کرم رنگ شود.در کیک بهتر است از شکر دانه ریز استفاده شود.
روغن مایع را به مخلوط اضافه کرده و دوباره با هم زن برقی بزنید تا مواد مخلوط شوند. سپس آرد و بکینگ پودر و دارچین را باهم مخلوط کنید و همه را باهم از الک رد کنید.
مواد خشک را در چند نوبت به مخلوط تخم مرغ و شکر و روغن اضافه کنید و مخلوط کنید از هم زن برقی هم میتوانید استفاده کنید.
هویج ها را که از قبل رنده درشت کرده اید را اضافه کنید.
گردو را هم اضافه کنید و با لیسک مواد را مخلوط کنید.
در قالب مخصوص کیک دلخواه خود کاغذ روغنی انداخته و چرب کنید و مواد را داخل قالب بریزید دقت کنید که بیشتر از دو سوم حجم قالب پر نشود تا جا برای پخت باشد.
در طبقه وسط فر با حرارت ۱۸۰درجه به مدت ۴۵ دقیقه بپزید.
برای اینکه حرارت فرها متفاوت است حتما کنترل کنید.یک سیخ چوبی یا چاقو را درون کیک فرو ببرید بعد از درآوردن اگر مواد کیک به سیخ یا چاقو چسبیده بود زمان دوباره دهید تا پخت کیک کامل شود.
بعد از اینکه کیک را ازفر درآوردید ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس دیواره های کیک را جدا کرده و کیک را از قالب درآورید. خمیر مارسیپان یا فوندانت را به رنگ نارنجی درآورده و هویج های ریز درست کنید و برای بگ هم از خلال پسته استفاده کنید و روی کیک برای زیبایی کار بگذارید.نوش جان

[end]
طرز تهیه کیک هویج
طرز تهیه کیک هویج

 

1 دیدگاه در “طرز تهیه کیک هویج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *