چگونه روابط میان مادر شوهر و مادر زن را بهتر کنیم

اختلاف عروس و مادر شوهر و مادر عروس با مادر داماد، ‌از مشکلاتی است که از گذشته وجود داشته و بیشتر خانواده‌ها با آن روبه‌رو شده‌اند. ایجاد ارتباط بین دو مادر باید مدت‌ها قبل‌از ازدواج شروع ‌شود. چرا که ازدواج زمانی‌ شیرین‌تر می‌شود که حمایت همه جانبه خانواده‌های دوطرف پشت زوج‌های جوان باشد.نخستین گام برای ایجاد یک رابطه خانوادگی مستحکم، ایجاد ارتباط بین مادر شوهر و مادر خودتان است.

بسیار پیش‌ آمده‌ است که مادر عروس و مادر داماد در نخستین دیدار، چندان برخورد گرم و صمیمی با یکدیگر نداشته‌اند. چراکه آن‌ها در دو محیط متفاوت زندگی کرده‌اند و سبک زندگی جداگانه‌ای دارند. ممکن است یکی‌از مادرها شاغل باشد درحالی‌که دیگری خانه‌دار است و روزمرگی‌های داخل منزل را تجربه می‌کند.

پس ایجاد ارتباط بین این دو مادر، وظیفه‌ی شماست. برای شروع کار باید نقاط مشترک را پیدا کنید. نخستین نقطه مشترک این دو مادر، عشق آن‌ها به فرزندشان است. بنابراین وظیفه شما این است که پلی میان دو خانواده بسازید و فضایی دوستانه و مناسب برای آینده تاسیس کنید.

دراینجا پنج نکته کلیدی را به شما می‌آموزیم که با انجام آن‌ها می‌توانید فضایی بسیار صمیمی بین مادر خودتان و مادر شوهر تان ایجاد کنید که مسلما تاثیراتش را در زندگی زناشویی خودتان نیز مشاهده خواهید کرد.

۱.فعالیت مشترک پیدا کنید

فعالیت یا تفریح مشترکی پیدا کنید که هم مادر خودتان و هم مادر شوهر تان به آن علاقه‌مند است. برنامه‌ریزی برای تایم استخر یا موارد مشابه اصلا مناسب نیست. چراکه در آن راحت نخواهند بود. میهمانی‌های عصرانه یا پیاده‌روی صبح‌گاهی گزینه‌های خوبی می‌توانند باشند.

۲.یکی‌ از کارهای عروسی را به آن‌ها بسپارید

از کارهای عروسی که مطمئن هستید برای مادران‌تان جذاب است و می‌توانند از پس انجامش برآیند یکی را انتخاب کنید. نوشتن کارت‌های عروسی یا ارسال آن‌ها پیشنهاد ما به شما است.

۳.از هنرها و استعدادهای‌شان استقبال کنید

اگر یکی‌از مادرها آشپزی خوبی بلد است یا خیاط ماهری است حتما به‌او فرصت دهید تا استعدادش را نشان‌ دهد. شاید در ابتدا کمی عجیب به‌نظر برسد، اما این موضوع سبب نزدیکی دو مادر به یکدیگر خواهد شد.

۴.از نظرات‌شان استفاده کنید

برای برنامه‌ریزی‌هایی که برای عروسی خواهید داشت، به هردو مادر اجازه بیان نظرات‌شان را بدهید. شاید یکی‌از مادرها پرحرف و دیگری کم‌حرف باشد. این وظیفه شماست که نظر هردوی آن‌ها را جویا شوید.

۵.مانع بروز اختلاف شوید

اگر در برنامه‌ریزی‌های عروسی به مشکلی برخوردید و یا اختلافی در موضوعی پیش آمد، شما و نامزدتان باید پیش‌قدمی کنید و اختلاف را سریعا حل نمایید. درچنین مواردی حل اختلاف را به مادران نسپارید. درست است که آن‌ها بزرگ‌تر هستند، اما تجربه ثابت کرده است که سپردن حل اختلافات به مادران در ابتدای زندگی مشترک، تصمیمی اشتباه است.

برای مشاهده سایرمطالب مفید کانال تلگرام روسیلی را دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *