۵ کار مهمی که در سال اول ازدواج خود باید انجام دهید

سال اول ازدواج ، یکی از مهم‌ترین دوره‌های زندگی زناشویی است. در این سال، توقعات از همسر به مراتب بالاست و خوب است حتی از کوچک‌ترین فرصت‌ها نیز برای قدردانی از او استفاده کنید. سالگردهای مختلف و رویداد‌های مهمی که قبلا باهم تجربه‌کرده‌اید بهترین فرصت برای برگزاری جشنی کوچک به‌همراه همسرتان است. برگزاری چنین جشنی اهمیت دیگری نیز دارد. این موضوع سبب ایجاد نشاط و انرژی مثبت در همسرتان و انعکاس این نشاط به خودتان نیز خواهدشد. علاوه‌براین می‌توانید با انجام‌دادن چندکار ساده و کوچک، لذت باهم‌بودن‌تان را دوچندان کنید.

در این مطلب ۵ کار مهمی که باید در سال اول ازدواج انجام دهید، برای‌تان آورده‌ایم که مطمئنیم با انجام هرکدام از آن‌ها نتایج مثبتش را در زندگی مشترک‌تان شاهد خواهید بود.

نکاتی که باید در سال اول ازدواج خود رعایت کنید

حساب بانکی مشترک داشته باشید

شما یک زندگی مشترک را شروع کرده‌اید پس می‌توانید حساب‌های بانکی‌تان را نیز مشترک کنید. این کار به افزایش اعتماد بین دوطرفین کمک بسیاری می‌کند. البته این نکته را نیز باید یادآور شویم که مشترک بودن حساب‌ها دلیلی بر ولخرجی یکی‌از طرفین یا خرج بدون حساب‌وکتاب نیست.

چیزهای کوچک را نیز جشن بگیرید

موفقیت‌هایی که در کار به دست می‌آیند و یا موفقیت‌های تحصیلی اگر یکی‌از زوجین محصل باشد، بهانه‌های خوبی برای یک جشن کوچک است. شما به‌عنوان دوست درکنار هم هستید و موفقیت یکی‌از شماها موفقیت دیگری نیز هست. جشن کوچک لزوما یک مهمانی با هزینه‌های گزاف نیست؛ این جشن می‌تواند یک شام دونفره در رستورانی باشد.

حل مسائل و اختلافات در یک محدوده زمانی مشخص

اختلافات و مشکلات درتمامی خانواده‌ها وجوددارد. مهم نحوه کنارآمدن با آنهاست. بهتراست برای حل مشکلات بین خود و همسرتان در سال اول ازدواج ، راه‌حل مثبتی پیداکنید و هم چنین یک بازه زمانی درنظر بگیرید تا در آن بازه اختلاف را کاملا حل نمایید. حل‌نشدن بعضی مسائل و به اصطلاح مخفی‌ماندن آن در آینده مشکل‌ساز خواهدشد.

در چالش‌های زندگی عکس‌العمل مناسب داشته‌باشید

هنگامی‌که یک مشکل یا چالش بزرگ در یک خانواده پیش می‌آید، هریک از زوجین برای حل آن نقشه‌هایی می‌کشد و به دنبال پیداکردن راه‌حل مناسب است. درچنین شرایطی از ایده‌ها و راه‌حل‌های همسرتان استقبال کنید. حتی اگر نظری مخالف نظر او داشتید، بازهم به مخالف علنی با او نپردازید.

انتخاب مقصد تعطیلات دردسرساز نشود

معمولا خانواده‌ها و زوج‌های جوان در انتخاب مقصدسفر برای گذراندن تعطیلات دچار اختلاف می‌شوند. اما نحوه تصمیم‌گیری دراین خصوص کاملا به بلوغ فکری هردو نفر بستگی دارد. رعایت احترام در هنگام چنین تصمیم‌گیری‌هایی در سال اول ازدواج به دوام طولانی مدت رابطه کمک بسیار شایانی خواهدکرد.

 

برای دسترسی به سایر پست های مفید کانال تلگرام روسیلی را دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *