حلقه نامزدی و نکاتی جذاب از زبان جواهرساز مشهور

انتخاب حلقه نامزدی و عروسی جزو مهم‌ترین انتخاب‌های زوج‌های جوان در آستانه‌ی ازدواج است. ماندگاری و ابدی بودن حلقه تا پایان عمر و استفاده روزمره از آن از مهم‌ترین دلایل مهم بودن این انتخاب است. با این وجود، انتخاب حلقه گاهی‌ از اوقات به کابوس زوج‌های جوان نیز تبدیل می‌شود. گران‌قیمت بودن، حالت رقابتی داشتن و بسیاری موارد دیگر سبب می‌شوند تا زوج‌ها در نخستین روزهای آغاز زندگی مشترک‌شان، هزینه گزافی را صرف خرید حلقه نمایند. در سوی دیگر نیز زوج‌هایی را داریم که مشکل مالی ندارند اما نمی‌توانند حلقه دلخواه خودشان را انتخاب نمایند.

به‌ همین منظور، یکی‌ از صاحبان مشهورترین جواهرات دنیا گفت‌وگویی انجام داده و نظرات خودش را درخصوص حلقه‌های نامزدی و ازدواج مطرح کرده‌ است. از جمله مشتریان مشهور این جواهر فروشی می‌توان به برد پیت و آنجلینا جولی و مایکل جوردن و همسرش کنیا وست اشاره کرد که حلقه‌های خودشان را از آن‌جا خریداری کرده‌اند. مطمئنا نظرات این شخص می‌تواند شما را در انتخاب حلقه رویایی‌تان کمک نماید.

حلقه خودتان را سفارش دهید

علاوه‌بر حلقه‌هایی که در ویترین مغازه‌ها موجود است، در بیشتر طلافروشی‌ها ژورنال‌های به‌روزی از جدیدترین مدل‌های حلقه‌ها نیز وجود دارد. حلقه‌ی نامزدی جزو وسایلی‌ است که در تمام طول زندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و سفارش آن به‌مراتب نتایج بهتری خواهد داشت. توصیه می‌شود پیش‌از سفارش حلقه، بازار را خوب بگردید و حلقه‌های مختلف را بررسی کنید و سپس اقدام به سفارش حلقه نمایید.

احتیاط کافی به‌هنگام خرید حلقه از حراجی‌ها

دیده شده که برخی‌از زوج‌ها ترجیح می‌دهند تا حلقه‌های گران‌قیمتی را که در حراجی‌ها یا فروشگاه‌های طلای دست دوم موجود است خریداری نمایند. دلیل این انتخاب نیز، خرید انگشتر مرغوب و به‌قیمت پایین است. اما پیش‌از خرید چنین حلقه‌هایی باید نکاتی را به‌خاطر بسپارید. حتما از وجود فاکتور و یا گواهی فروش حلقه مطمئن شوید. تا بعدها دچار مشکلی ناخواسته نشوید. هم‌چنین اگر حلقه‌ای با الماس را در این فروشگاه‌ها پیدا کرده‌اید، حتما از کیفیت و واقعی بودن الماس باخبر شوید.

به‌دنبال سنت‌های خانوادگی که مناسب سبک شما نیستند، نباشید

دربرخی‌از خانواده‌ها این رسم وجود دارد که حلقه‌ی مادربزرگ یا حلقه‌ی خانوادگی را بر دست عروس خانم می‌کنند و مطمئنا این تفاوت نسل‌ها ممکن است مورد پسند عروس خانم نباشد. اما برای این موضوع نیز راه‌حلی وجود دارد. اخیرا در فرآیندی که بیشتر طلاسازها با آن آشنا هستند، می‌توان حلقه‌های قدیمی و عتیقه را با اندکی تغییرات و تعویض سنگ‌ها و الماس‌های آن به حلقه‌ای مدرن تبدیل کرد. اگر در خانواده شما نیز این رسم و رسوم وجود دارد، می‌توانید حلقه خودتان را به‌روز و دست‌تان کنید.

اندازه و سایز الماس حلقه را تغییر دهید

طراحی مجدد حلقه‌های قدیمی این فرصت را برای زوج‌های جوان فراهم می‌کند تا الماس حلقه را نیز متناسب با آن عوض کنند. تعویض و تغییر اندازه الماس کاملا بنابه سلیقه زوجین است و آن‌ها درموردش تصمیم خواهند گرفت.

[point]

به‌ خاطر داشته باشید که انگشتر خانوادگی شما، بسیار با ارزش است و اگر قصد تغییراتی دارید، آن‌را به‌ هرکسی نسپارید. حتما پیش‌از سپردن حلقه به طلاساز، درموردش تحقیق و پس‌از کسب اطمینان، این کار را انجام دهید.

[end]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *