ایده‌های خوب برای برگزاری جشن پایان سال تحصیلی

وقتی مدرسه کم کم به آخرین  روزهای خود  می‌رسد، کودکان برای فعالیت های تابستانی شان برنامه ریزی می‌کنند.  اگر می‌خواهید یک تابستان مفید داشته باشید، آخرین روز مدرسه را جشن بگیرید تا خستگی یک سال تحصیلی از تن بچه ها دربیاید و سپس با کمک آنها برای روزهای گرم تابستانی برنامه ریزی کنید. من برای شما ایده‌هایی را بیان می‌کنم تا یک جشن پایان سال تحصیلی خوبی را برای فرزندتان رقم بزنید.

۱.تقویم شمارش معکوس برای تابستان

وقتی به پایان مدرسه نزدیک هستید یک تقویم شمارش معکوس برای روزهای پایانی مدرسه بسازید. برای هیجان انگیز کردن روزشمار تابستانی‌تان هدایایی تابستانی مثل  بطری آب جدید، توپ ساحلی یا بستنی یخی در نظر بگیرید.

 

تقویم خلاقانه شمارش معکوس برای شروع تابستان
تقویم خلاقانه شمارش معکوس برای شروع تابستان

۲.تیشرت مخصوص روزآخر مدرسه

یک تی شرت مخصوص بزرگداشت، برای پشت سر گذاشتن یک سال تحصیلی و یک مقطع برای آخرین روز مدرسه تهیه کنید. می‌توانید عکس کودک خود را با یک نوشته یادگاری در جلوی تیشرت چاپ کنید. نوشته هایی مثل ” خداحافظ کلاس دوم” و پشت آن ” سلام کلاس سوم”.

۳. یک نظرسنجی ترتیب دهید

یک لیست کوتاه از سوالاتی بسازید که کودکان به آنها پاسخ دهند. چیزهایی شبیه ” خاطره موردعلاقه شما امسال در مدرسه چه بود؟”  چه چیز خاطره انگیزی در مورد معلمتان دارید؟ بهترین گردشی که رفتید چه بود؟ این کار را هر سال برای کودکانتان انجام دهید. زمانی که آنها از دبیرستان فارغ التحصیل شدند شما یک یادگاری سرگرم کننده برای خواندن دارید. شاید کودکتان آن را فراموش کند ولی می‌توانید آن را در جشن قبولی دانشگاهش به او هدیه دهید.

۴. عکس های یادگاری

معمولا هرکسی در اولین روز مدرسه از کودکانش عکس می‌گیرد. یک عکس هم از اخرین روز مدرسه بگیرید، برای نشان دادن اینکه آنها در یک سال چقدر بزرگ شده اند. لباس روز اول مدرسه را بپوشانید، البته اگر هنوز اندازه شان باشد.

۵.تبریک با بادکنک

برای کودکان ابتدایی بهتر است با یک دسته گل یا بادکنک به پیشواز کودکانتان در جلوی اتوبوس مدرسه بروید. انواع مختلفی از بادکنک های کارتونی و جذاب برای بچه ها وجود دارد. می‌توانید اشکال بادکنکی برایشان درست کنید.

۶. تزیین ماشین کودکانه

وقتی آخرین روز مدرسه دنبال بچه ها می‌روید ،با گچ روی ماشین تان را تزیین کنید و شکل های کودکانه بکشید. چیز جالبی بنویسید مثل “پایان مدرسه” یا ” آخ جون تعطیلات”، یا “از وقتتان لذت ببرید بچه ها!”. می‌توانید توپ یا اشیا تزیینی به ماشین وصل کنید.

۷. بنر خوشامد گویی به تابستان

کودکانتان را هنگام ورود به خانه با نصب یک بنر روی در ورودی، ” تابستان خوش آمدی” سورپرایز کنید. آنها می‌توانند یک مسابقه دو از کنار بنر تا خط پایان بدهند. یادتان نرود دوربین فیلمبرداری تان برای این لحظه های به یادماندنی آماده باشد. در خط پایان شیرینی یا خوردنی های خوشمزه ای برایشان آماده کنید.

۸. جشن با همسایه ها در پیاده رو

با یک مهمانی در پیاده رو به استقبال تابستان بروید. می‌توانید با همسایه هایتان در پیاده رو جمع شوید و از بچه ها استقبال کرده و جشن کوچک سرپایی برگزار کنید.

۹. روز آخر مدرسه یک جشن کوچک برگزار کنید

جشن پشت ماشین مامان یا بابا
جشن پشت ماشین مامان یا بابا

قبلا اجازه مدرسه را بگیرید و هماهنگی های لازم را انجام دهید، ماشینتان را در پارکینگ مدرسه پارک کرده و نوشیدنی و خوردنی های لازم را در پشت آن قرار دهید،یا اگر ون دارید آن را تزیین کرده و وسایل را به راحتی جا دهید. حتما حتما بستنی یخی را در جشن خوشامدگویی تابستان داشته باشید.

۱۰. وعده غذایی با خانواده

یک شب با خانواده در خانه و یا خارج از خانه و خوردن چای، همیشه برای پایان مدرسه و شروع تعطیلات  بسیار لذت بخش است. انتخاب مکان آن را به کودکانتان محول کنید. در حالیکه شما غذا را آماده می‌کنید می‌توانید در مورد روزهای خوش مدرسه صحبت کنید.

۱۱.یک برنامه استخر حسابی برایشان بریزید

اگر کودکانتان عاشق استخر باشند یک آب بازی حسابی برایشان لذت بخش خواهد بود ولی اگر شنا کردن را دوست ندارند، انواع بازی های جالب در استخر می‌تواند برای آنها جذاب باشد. اگر در حیاط خانه تان استخر یا حوض کوچکی دارید بگذارید یک جشن آب بازی حسابی داشته باشند.

۱۲. توپ، همراه خوب روزهای  تعطیلات

بازی کردن برای کودکان لازم است، این تابستان کودکان را تشویق کنید یک تابستان فعال داشته باشند، انواع خاصی از توپ ها هستند که برای بازی در هوای آزاد عالی هستند، توپهای فنری، توپهای لاستیکی بادی ، توپ هایی مخصوص آب و .. این توپها را در حیاطتان با عنوان توپ تابستان  بگذارید تا کودکانتان با دوستان مدرسه یا همسایه ها بازی کنند.

۱۳. جشن بستنی

جشن بستنی و بازی های توپی برای جشن پایان مدرسه
جشن بستنی و بازی های توپی برای جشن پایان مدرسه

هیچ چیزی بهتر از یک تابستان گرم با بستنی یخی نیست. بستنی گردویی یک میزبان خوب برای آخرین روز مدرسه است. انواع مختلفی از طعم ها را داشته باشید، دستمال و بطری آب را فراموش نکنید. شاید همکلاسی های کودکتان بخواهند در این جشن شرکت کنند، قبلا به ان‌ها بگویید و به تعداد نفرات تهیه کنید.

۱۴. نمایشگاه پایان سال تحصیلی

کارهای هنری، پروژه ها، داستانهای کوتاه و کارهای دیگری که کودکتان در طول سال انجام داده اند را جمع کنید و یک نمایشگاه کوچک برگزار کنید. از مادر و پدربزرگ‌ها و فامیلها دعوت کنید تا از کارهای او پرده برداری کنید. حتی برای بازدیدکنندگان جوایز و هدایایی در نظر بگیرید. این یک راه عالی برای اتمام یک سال تحصیلی است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *