توپک های شکلاتی انرژی زا، دسر محبوب بچه ها در تولد

دستور این توپک های شکلاتی انرژی زا خوشمزه خیلی خیلی ساده است، و محتویات آن از مواد سالم است و مزه آن شبیه هیچ بیسکویت یا شیرینی پخته ای نیست. در پست های قبلی هم  دستورالعمل خوردنی‌های خوشمزه و سالمی برای شما قرار گرفته است اما این توپک‌ها هم خیلی راحت درست می‌شود و هم می‌توانید برای سرو در تولد از ان استفاده کنید.

No-Bake-Energy-Bites-Redo-1

تعداد زیادی از این توپک های شکلاتی انرژی زا در آشپرخانه‌ها و کارگاه های شیرینی پزی ساخته می‌شود. انواع مختلفی از آن هر روز بصورت آنلاین مبادله می شود. من فکر می‌کنم هیچ دستور واحدی برای پخت این وجود ندارد و هر کس با سلیقه و مزاج خاص خود می‌تواند آن را تهیه کند.

 

[ingredients]

۱ فنجان جو دوسر(البته بصورت خشک)

۳/۲ فنجان پودر نارگیل

۲/۱ فنجان کره بادام زمینی

۲/۱ فنجان دانه های کتان

۲/۱ فنجان شکلات یا کاکائوی رنده شده

۳/۱ فنجان عسل یا شهد آگاو

۱قاشق غذاخوری دانه چیا (اختیاری)

۱ قاشق غذاخوری عصاره وانیل

[end]

 

مواد لازم برای تهیه توپ های انرژی
مواد لازم برای تهیه توپ های انرژی

 

برای ساخت توپ انرژی فقط کافی است تمام مواد را با هم هم بزنید تا زمانی که خوب قاطی شوند( اگر با قاشق خسته شدید با دستتان هم بزنید تا مواد خوب مخلوط شوند). من با دستم این کار را انجام می دهم.

مواد لازم برای تهیه توپ های انرژی

 

وقتی خوب مخلوط شدند، حدود ۱۰ الی ۲۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا کمی سفت شود. تا بتوانید براحتی توپ های خوشمزه تان را شکل دهید.

پس از سرد شدن درهراندازه ای که دوست داشتید، شکل دهید . می‌توانید آن را لای کاغذی بپیچید و به صورت لوله ای در بیاورید. این حالت برای گذاشتن تغذیه مدرسه بچه ها مناسب است. و در مدرسه می‌توانند بدون اینکه دستانشان کثیف شوند بخورند.

No-Bake-Energy-Bites-Redo-2اگر به یکی از مواد آن حساسیت دارید می‌توانید آن را با مواد دلخواه خود جایگزین کنید

برای مثال بجای شکلات تلخ از شکلات سفید، تافی‌ها و یا شکلات دارچینی و خیلی چیزهای دیگر استفاده کنید. یا بجای بادام زمینی از انواع کره ها و شیرین کننده ها را تست کنید، مهم نیست چه موادی را ترکیب می کنید بهرحال این یک خوردنی بسیار پرانرژی است که با طعم های دلخواه خود آن را می سازید. فقط از مواد سالم در آن استفاده کنید.

اگر محتویات آن را زیاد تغییر دهید شاید در مقدار آن مشکل داشته باشید. برای مثال اگر مخلوط شما بیش از حد خشک بود کمی عسل یا کره به آن اضافه کنید و اگر چسبندگی آن زیاد بود کمی جو به آن اضافه کنید.

در ادامه نمونه‌های دیگه ای از این توپک های شکلاتی انرژی را برای شما گذاشته‌ام که می‌توانید ببینید.


Chocolate-Peanut-Butter-Energy-Bites-1
Trail-Mix-Energy-Bites-6-576 Almond-Joy-Energy-Bites-2

 

برای اینکه هیچ یک از مطالب روسیلی رو از دست ندین درکانال تلگرام روسیلی عضو شوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *