کاپ کیک گلوله برفی ؛ یک شیرینی برفی خوشمزه

اگر مثل من دنبال راه‌های سریع و راحت برای تهیه یک دسر هستید بهتر است این پست را بخوانید. برای درست کردن دسرهای خوشمزه و زیبا همیشه وقت زیادی نیاز هست که با صبر و حوصله مراحل سخت و حساس تهیه انواع دسر طی شود. ولی بعضی اوقات برای خوردنی‌های خانوادگی درست کردن چیزهای ساده نیاز به زمان زیادی ندارد. این دستور برای این موارد کاربرد دارد. گلوله برفی‌های کیکی که با شکر پوشیده شده اند. کاپ کیک گلوله برفی یک دستور راحت برای زمستان شماست.

mla101692cuppcake_1205_snowball_frosting_vert

[ingredients]

۳ بسته از بهترین کیفیت شکلات تلخ و شیرین، خردشده بصورت درشت

۳/۴ فنجان آرد

۳/۴  قاشق چایخوری بکینگ پودر

کمی نمک

۱/۲ فنجان کره  ذوب شده

۱/۲ فنجان شکر

۳ قاشق غذاخوری  شیر کم چرب

۱/۲ قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص

۲ عدد تخم مرغ بزرگ، به اضافه ۱ عدد زرده تخم مرغ بزرگ

شکر درشت برای پاشیدن روی کیک

[end] [recipe]

۱.فر را در دمای ۳۲۵  درجه گرم کنید. شکلات را در یک ظرف مقاوم حرارت بدهید یا به روش بن ماری ذوب کنید. بگذارید تا کاملا سرد شود. آرد، بکینگ پودر و نمک را در یک ظرف با همدیگر الک کنید و کنار بگذارید.

۲. شکر و کره را در ظرف همزن ریخته بخوبی و با سرعت بالا هم بزنید این کار را حدود ۳ الی ۵ دقیقه تکرار کنید تا سفید رنگ شود. سرعت همزدن را کمتر کنید. وانیل و شیر را اضافه کنید. مخلوط الک شده را در ۳ نوبت با تخم مرغ و زرده تخم مرغ متناوبا اضافه کنید. سپس شکلات ذوب شده را افزوده و تا زمانی که مخلوط صافی بدست آید خوب مخلوط کنید.

۳.با قاشق خمیر را بردارید. حدود نصف قاشق را پر کنید و به صورت گرد دربیاورید. سپس آن را در فر قرار داده و زمان آن را حدود ۱۲ تنظیم کنید تا بپزید. بعد از پخت حتما بگذارید تا بخوبی سرد شود.

۴.کیک‌ها را در آیسینگ ذوب شده فروببرید و آن را بلافاصله در شکر بغلطانید تا دانه های شکر به آن بچسبند. و روی آن عروسک های شکلاتی ادم برفی و کریسمس قرار دهید. این شکل‌های جالب کارتونی را از هر نوعی می‌توانید انتخاب کنید. مثلا با پاستیل‌های متنوع بگیرید. یا خودتان با کرم شکلاتی انوع شکل‌ها را ایجاد کنید.

۵.برای درست کردن شکلهای شکلاتی ابتدا تصویر را روی کاغذ پوستی کشیده سپس با قیف‌های نازک و انواع رنگ‌های مخصوص شکلاتی آن را نقاشی کنید.

۶.در این عکس ما از شمع‌های کارتونی آدم برفی و کریسمس استفاده کرده‌ایم.

[end]

برای مشاهده سایر مطالب جذاب درخصوص مراسم ازدواج، کانال تلگرام روسیلی را دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *