ماکارون فرانسوی؛ این دسر زیبا را خودتان در خانه تهیه کنید

ماکاون فرانسوی یکی از دسرهای زیبا و خوشمزه و در عین حال پرطرفدار است. از آن‌جایی که این دسر در رنگ‌های مختلفی قابل تهیه است امروزه در اکثر جشن‌ها و مراسم مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه ماکارون حتی در جشن‌های عروسی نیز به عنوان دسر یا عصرانه سرو می‌شود. تهیه‌ی این دسر بسیار آسان است و می‌توانید در خانه نیز آن را تهیه کنید.

دستور تهیه ماکارون فرانسوی در خانه

[ingredients] سفیده‌ی تخم مرغ ۳ عدد
شکر دانه ریز ۴۰ گرم
پودر قند ۱۸۰ گرم
پودر بادام ۱۲۵ گرم
رنگ و اسانس دلخواه به اندازه لازم [end] [recipe] سفیده‌ی تخم مرغ‌ها را دو روز قبل از آن‌که بخواهید شیرینی ماکارون تهیه کنید از زرده جدا کرده و داخل ظرف مناسبی بریزید و روی آن سلفون بکشید و داخل یخچال بگذارید.
بادام‌ها را حدود ۱۰ دقیقه با حرارت ۱۸۰ درجه داخل فر گرم کنید و سپس بگذارید که کاملا سرد شود.
اکنون ابادام‌های بو داده را با پودر قند آسیاب کنید و سه بار با الک ریز الک کنید تا پودر بادام کاملا یک دست شده و گلوله نشود.
سفیده‌های تخم مرغ را که قبلا داخل یخچال قرار داده بودید را به مدت ۱ دقیقه با دور تند به هم بزنید تا کاملا فومی شکل شود.
شکر را الک کنید و آن را با ۲ قاشق پودر قند مخلوط کنید و در سه مرحله به سفیده‌ی تخم مرغ اضافه کنید و حدود ۳ دقیقه هم بزنید.
اکنون رنگ و اسانس دلخواه را به سفیده‌ها اضافه کنید و با همزن خوب مخلوط کنید تا یک دست شود.
همزن را کنار بگذارید و به کمک لیسک پودر قند و بادام آسیاب شده را در سه مرحله بصورت دورانی به سفیده‌ها اضافه کنید و مواد را داخل قیف بریزید و روی مت مخصوص پایپ کنید. در صورتی که مت مخصوص ماکارون در اختیار نداشتید روی کاغذ روغنی دایره‌هایی به قطر ۳ سانتی‌متر بکشید و سطح کاغذ روغنی را چرب کنید و با قیف روی دایره‌ها مواد را بریزید و چند بار سینی رو روی میز بکوبید تا هوای بین شیرینی‌ها خالی شود. اگر روی شیرینی گنبدی شکل شد با انگشت چرب شده صاف کنید.
ماکارون‌ها را ۱ ساعت در محیط آشپزخانه استراحت بدهید و داخل فر ۱۵۰ درجه به مدت ۱۶ دقیقه بپزید.
توجه کنید که فر را از یک ربع قبل روشن کنید تا گرم شود.
بعد از پخت ماکارون‌ها را از سینی جدا کرده و صبر کنید تا سرد شوند. می‌توانید برای وسط آن‌ها از خامه فرم گرفته با طعم دهنده‌ی دلخواه و یا گاناش استفاده کنید و نوش جان کنید. [end]
ماکارون فرانسوی
ماکارون فرانسوی

 

1 دیدگاه در “ماکارون فرانسوی؛ این دسر زیبا را خودتان در خانه تهیه کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *