تزیین شیرینی کوکی با پرنسس‌های زیبا؛ روش اماده‌سازی

این روزها برای کیک‌های تولد و عروسی مدلسازی های زیبایی صورت می‌گیرد. اگر برای جشن تولدتان تم خاصی انتخاب کرده باشید نماد یا عروسک کوچکی از تم برای روی کیک توسط طراحان کیک طراحی و اجرا می‌شود. حتی می‌توانید برای روی کوکی‌هایی که در خانه آماده می‌کنید خودتان طراحی‌های جالبی در نظر بگیرید. در این مطلب نمونه‌ای از این مدلسازی را برای تزیین شیرینی کوکی به شما آموزش می‌دهیم.

۲ نمونه از مدل‌سازی عروسک‌های پرنسسی را برای دخترخانم‌هایی که عاشق این کارتون‌ها هستند مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم تا برای تزیین شیرینی‌های کوکی خانگی خود از آن استفاده کنید.

من برای اینکار استمپی ساخته ام که می‌توان با آن به راحتی شکل های متفاوتی درست کرد. این روش برای تزئین شیرینی کوکی و کاپ کیک‌های جشن تولد و مراسم عروسی ایده خوبی است. چیزی که در استفاده از مهرها باید بخاطر داشته باشید این است که شکل ها معکوس می‌شوند. فوندانت نسبتا ضخیمی را برای قسمت اول کار آماده می‌کنیم.

princess-stamp-fondan-v3-727x724

با استمپ مورد نظر شکل را روی خمیر فوندانت می‌اندازیم سپس با چاقوی هنری و تیغ‌هایی که برای کارهای ظریف استفاده می‌شود به آرامی دور شکل را در می‌آوریم.

princess-stamp-imprint-727x552

princess-stamp-pull-fondant-727x551

در مرحله بعد با خمیر فوندانت سفید داخل چشم ها را پر می‌کنیم.

princess-stamp-eyes-imprint-727x394

با کمی خمیر فوندانت مشکی که بصورت رشته ای درآوردیم. مژه های عروسک را درست می‌کنیم.

princess-stamp-eyelashes-727x521 princess-stamp-eyelash-completed-727x527

برای درست کردن موها از ابزارهای مخصوص کار با خمیر استفاده کردم.  این تکنیک ها بسیار کاربردی هستند و برای بسیاری از مدل‌ها بکار گرفته می‌شوند.

princess-hair-727x454

princess-straight-hairstyle-727x516 princess-final-hairstyles-727x523

در این موارد باید نهایت خلاقیت خود را بکار گیرید تا با هر چیزی که می‌توانید بهترین مدل را بسازید. برای مو پیچ و تاب دلخواه خود را بدهید.

princess-painting-features-727x495

مرحله بعد نقاشی کردن جزئیات است. من از ژلی که با رنگ قهوه ای خوراکی و آب درست شده به همراه یک قلموی کوچک استفاده کرده ام. شاید فکر کنید قلمو هر چقدر نرم و ریز باشد بهتر باشد اما در این مورد قلمویی با موهای سیخ بهتر است.

princess-painting-eyes-727x520 princess-eyes-painted-final-727x519 princess-painting-pupils-727x529

مرحله رنگ چشم ها و رنگ لبها است. از دو رنگ برای زیر کار و روی کار استفاده می‌شود. در این صورت کار حالت واقعی‌تری پیدا می‌کند. برای مردمک چشم از فوندانت مشکی که بین انگشتان صاف کرده‌ایم  روی چشم‌ها می‌چسبانیم.

princess-black-fondant-eye-727x508

تا زمانی که رنگ‌ها خوب خشک نشوند آنها را تکان ندهید. با یک قلموی نرم و پودر صورتی گونه‌ها را به آرامی رنگ کنید.

princess-apply-blush-727x480

 

حالا نوبت لباس‌ها می‌شود. خمیر فوندانت را به اندازه‌ای نازک کنید که پاره نشود. درست کردن لباس با خمیر فوندانت مثل دوختن لباس است. خمیر فوندانت را طوری جمع کنید که شبیه لباس پرنسس شود سپس آن را مرتب کنید.

princess-rolled-fondant-dress-727x552

اضافه کردن جزئیات کار شما را زیباتر نشان می‌دهد مثلا برای لباس او یک گره درست کنید و به موهایش روبان‌هایی به رنگ لباس اضافه کنید.

princess-adding-yellow-dress-727x489 princess-adding-headband-727x591

شما می‌توانید انواع لباس‌های مدرن و تاج‌های مدرن را برای عروسک‌های‌تان بسازید. به‌شرطی که خلاقیت کافی داشته باشید.

princess-airbrush-727x572

با استمپی که درست کرده اید می‌توانید شکل‌های زیادی از پرنسس‌های مختلف بسازید مخصوصا اگر چند کیک تولد دخترانه سفارش گرفته باشید.

princess-final-727x796

در پایان کار به آرامی سطح کار را تمیز کنید. تا هر گونه شکر و مواد غذایی دیگر روی کار باقی نماند.

 

1 دیدگاه در “تزیین شیرینی کوکی با پرنسس‌های زیبا؛ روش اماده‌سازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *