آنچه که در چینش و تزیین سفره مهمانی باید انجام دهیم

می‌خواهید برای مهمانی سفره آماده کنید و دوست دارید سفره شما بهترین باشد. برای این‌کار باید به کوچک‌ترین وسایلی که در سفره قرار می‌دهید نیز توجه کنید. قاشق، چنگال و حتی نمک‌دانی که برروی سفره می‌گذارید نیز در بهتر دیده‌ شدن آن تاثیر دارند. پس برای این‌که یه سفره نهارخوری را بچینید چه کارهایی را باید انجام دهید.

چون سفره‌ای که آماده می‌کنید برای نهار است، پس تمرکز اصلی‌تان باید بر روی غذاهای اصلی باشد و آن را در سفره قرار دهید. اولویت‌های بعدی با دسر و میوه است.

هرغذایی یک ظرف و بشقاب مخصوص خود را باید داشته باشد. برای‌ مثال اگر برای نهار غذای دریایی نظیر ماهی تدارک دیده‌اید، باید بشقاب متناسب با ماهی و چنگال و قاشق مناسب برای آن در سفره قرار دهید. اما اگر نهار غذایی آبکی نظیر سوپ باشد، باید از بشقاب‌های مدور و گرد استفاده کنید. پس حداقل ۳ سرویس بشقاب غذاخوری باید در منزل داشته باشید.

هم‌چنین برای مهمانی‌هایی که در روزهای خاصی از سال یا به‌مناسبت خاصی تدارک دیده شده، باید از سرویس‌های نهارخوری جداگانه استفاده کنید. اما لزومی ندارد این سرویس حتما گران‌قیمت یا لوکس باشد. سادگی و شیک‌بودن لازمه انتخاب سرویس‌های غذاخوری است. سرویس‌های غذاخوری به‌دلیل شکننده‌بودن کمتر مورد استفاده خانم‌های خانه‌دار در مصارف روزانه قرار می‌گیرند و بیشتر سال را در کابینت‌ها جای دارند.

نکات مهمی که باید در تزیین سفره رعایت کنیم

نمک‌دان: به‌ازای هر ۴ نفر یک نمک‌دان بر روی سفره قرار دهید. تعداد کم نمک‌دان باعث نارضایتی مهمان‌ها و تعداد زیاد سبب شلوغ دیده‌شدن سفره خواهدشد.

نان: برای راحتی و بهتر دیده‌شدن سفره، نان را به قطعات کوچکی تقسیم کنید و در کنار بشقاب‌ها قرار دهید. برخی‌از افراد عادت دارند تا نان را با جا‌نانی یا در سبدهای مخصوص نان در سفره بگذارند. در این‌ حالت شاید نان بیشتری در دسترس مهمان‌ها باشد، اما سفره حالت شیک نخواهد داشت.

ظرف کره: باتوجه‌ به نهاری که آماده کرده‌اید، ممکن است نیاز باشد تا کره نیز در سفره قراردهید. بدین‌منظور کره را در ظرفی کوچک با یک کارد در کنارش بگذارید.

دستمال کاغذی: یکی‌از الزامات هر سفره‌ای وجود دستمال کاغذی است. در مهمانی‌ها سعی کنید دستمال‌ کاغذی را در ظرف‌های مخصوص قرار داده و سپس بر سرسفره بیاورید. قرار دادن دستمال کاغذی باهمان بسته‌بندی کارخانه، کمی نامناسب است.

چینش سفره آرایی

چاقو و قاشق غذاخوری باید در سمت بشقاب قرار بگیرند و چنگال باید در سمت چپ باشد. چاقوی میوه‌خوری را نیز در قسمت بالای بشقاب بگذارید. اگر بر سر سفره آب به‌همراه نوشابه یا دوغ دارید، برای هر کدام باید لیوان‌های جداگانه درنظر بگیرید. معمولا مرسوم است که لیوان آب نسبت به لیوان دوغ ونوشابه بزرگتر باید باشد.

برای مشاهده مطالب مفید و جالب درخصوص سفره‌آرایی، کانال تلگرام روسیلی را دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *