۱۰ وسیله‌ی تز‌‌ئینی که باید در جشن کریسمس ۲۰۱۷ داشته باشید

تزیینات کریسمس سال ۲۰۱۷

جشن کریسمس و یا به عبارتی روز کریسمس، جشنواره‌ی بزرگداشت تولد حضرت عیسی مسیح است. شب ۲۴ دسامبر میلیاردها مسیحی در سراسر جهان جشن کریسمس ۱۲ روزه‌ی خود را آغاز می‌کنند. تزیینات کریسمس یکی از اصلی ترین کارهای کریسمس است که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت میکنیم.

چرا کریسمس را جشن می‌گیرند؟

جشن کریسمس مختص مسیحیان است، گرچه در سال‌های اخیر مشاهده شده که افرادی با ادیان مختلف نیز به کریسمس علاقه‌مند شده‌اند، این اتفاق ممکن است به دلیل ناآگاهی از دلیل اصلی کریسمس و یا به دلیل زیبایی‌ها و تزیینات آن باشد.
کریسمس را می‌توان یکی از اعیاد بزرگ مسیحیان دانست که از ۲۴ دسامبر تا ۶ ژانویه که جشن خاج‌شویان است، ادامه می‌یابد. جشن خاج‌شویان به مناسبت غسل تعمید حضرت عیسی گرفته می‌شود، مسیحیان معتقدند خدا در این روز به شکل انسانی پدیدار شده است.

تم برفی کریسمس

همه‌ی جذابیت کریسمس به تزئینات آن برمی‌گردد. امروزه تم‌ها نه تنها در تولد بلکه در انواع جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای تزیین کریسمس اغلب از برف استفاده می‌شود، اما علاوه بر برف المان‌های دیگری هم هست که با استفاده از آن‌ها می‌توانید جشن کریسمس خود را زیباتر نیز بکنید. به جای استفاده از تک تک تزئینات می‌توانید همه‌ی آن‌ها را با ویژگی‌های مشابه به صورت تم دریافت کنید.

آویز در برای تزیینات کریسمس

تزیینات جشن کریسمس را باید از همان جلوی در خانه یا اتاقی که تزئین کرده‌اید شروع کنید. برای کریسمس آویزهای بسیار زیادی از بازار می‌توانید پیدا کنید که اغلب ظاهر متفاوتی از آن‌چه که به شکل معمولی استفاده می‌کنید خواهند داشت. می‌توانید براساس ظاهر تم کریسمسی که انتخاب کرده‌اید آویز درتان را نیز مشابه با آن انتخاب کنید.

درخت کریسمس

اصلی‌ترین گزینه‌ای که در کریسمس به آن نیاز دارید، درخت کریسمس است، اگر بخواهید بدون این درخت جشن کریسمس خود را برگزار کنید، هیچ شباهتی به جشن کریسمس واقعی نخواهد داشت. افسانه‌های مختلفی در مورد درخت کریسمس و دلیل استفاده از آن وجود دارد. یکی از این افسانه‌ها که مشهورترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود مربوط به مسیحیان اولیه است که آنها معتقد بودند نوع خاصی از درخت‌ها در شب کریسمس و خارج از فصل خود به خاطر تولد حضرت مسیح شروع به گل دادن می‌کنند.

اعتقاد مسیحیان به گل دادن درختان در کریسمس با یک رسم رومی که در سال نو، خانه را با شاخه‌های درخت تزیین می‌کرد در هم آمیخت و رسم جدیدی را به وجود آورد. به همین دلیل مسیحیان هر ساله جشن کریسمس خود را با تزیین یک درخت برگزار می‌کنند.

جوراب هدیه بچه‌ها، یکی از المانهای اصلی تزیینات کریسمس

جوراب کریسمس در واقع جوراب بلندی است که بچه‌ها معمولا آن را در اتاق خود آویزان می‌کنند و هر کسی که می‌خواهد به آن ها کادویی بدهد، زمانی که آن‌ها به خواب رفته اند به اتاقش مراجعه می‌کند و آن جوراب را پر از هدیه می‌کند.

جوراب کریسمس
جوراب کریسمس، قیمت ۲۵۰۰۰ تومان

خرید

 

شما می‌توانید ایده‌های مختلفی برای هدیه‌ی کریسمس داشته باشید و اصول خاصی برای انتخاب هدیه وجود ندارد. براساس گزارش دیجیاتو بیشترین هدیه‌های کریسمس سال ۲۰۱۵ از محصولات اپل بودند. اما اگر دنبال هدیه‌های ارزشمند، اما ارزان‌تری می‌گردید، روسیلی پیشنهادهای ویژه‌ای برای شما دارد.

دستبند دانه‌ی برف با مهره‌های مرواریدی
دستبند دانه‌ی برف با مهره‌های مرواریدی

خرید

کیسه هدیه بابانوئل

آورده شده که بابانوئل در روز کریسمس هدیه‌های خود را در کیسه‌هایی قرار می‌داده و سپس کیسه را به دوش خود انداخته و هدایای بچه‌ها را پخش می‌کرد. این رسم هم‌چنان ادامه داشته و هم‌اکنون کسانی که می‌خواهند در روز کریسمس هدیه‌ بدهند از کیسه هدیه بابانوئل استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، پدر و مادرهایی که بیش از یک یا دو هدیه میخواهند بدهند، میتوانند هدیه های خود را داخل این کیسه ها قرار داده و آن را کنار سایر تزیینات کریسمس خود استفاده کنند.

کیسه‌ی هدایای بابانوئل
کیسه‌ی هدایای بابانوئل، قیمت ۱۷۰۰۰ تومان

خرید

شمع بابا نوئل

شمع‌ها را اغلب روی میز شام کریسمس و یا سایر بخش‌های کریسمس استفاده می‌کنند. برای این جشن می‌توانید از انواع شمع‌هایی که تم رنگی مشابه با تم کریسمس شما دارند استفاده کنید. شمع بابانوئل می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما باشد.

کیک و شیرینی کریسمس

معمولا در جشن کریسمس همانند عید نوروز ما غذاهای خاصی پخته می‌شود که به راحتی می‌توانید به طرز تهیه‌ی آن‌ها دست پیدا کنید. اما اگر می‌خواهید شیرینی خاصی برای این روز تهیه کنید توپک پیشنهاد ویژه‌ی ما برای شما است که به سادگی می‌توانید آنها را تهیه کنید. از طریق این لینک طرز تهیه‌ی توپک و تزیین آن را می‌توانید ببینید.

لباس کریسمس

پوشیدن لباسهای بابانوئل شاید یکی از بهترین راهکارها برای آوردن شور و هیجان به کریسمس و تزیینات کریسمس باشد. بابا نوئل اشاره به نام یکی از کشیشان مسیحی به نام سن نیکولاس دارد که در قرن چهارم میلادی می‌زیست و از اهالی بیزانس و منطقه آناتولی در ترکیه فعلی بوده‌است. وی به خاطر کمک و دادن هدیه به فقرا شهرت داشت. نیکلاس در شب کریسمس از بام خانه‌ای به بام خانه‌ای دیگر می‌رفت و از راه لوله بخاری وارد خانه‌ها می شد و جوراب‌های کودکان که بر لبه شومینه دیواری آویزان بودند را پر از هدایا و شیرینی‌جات می‌کرد.

شنل و کلاه دخترانه‌ی کریسمس
شنل و کلاه دخترانه‌ی کریسمس، قیمت ۴۰۰۰۰ تومان

خرید

 

لباس بابانوئل پسرانه
لباس بابانوئل پسرانه، قیمت ۴۰۰۰۰ تومان

خرید

 

جواهرات و لوازم زینتی بابانوئل

حال که همه چیز را کریسمسی کردیم، بهتر است در زیورآلات خود نیز از چنین تمی استفاده کنیم. امروزه طراحی های متنوعی در این زمینه وجود دارد و شما میتوانید انواع جواهرات و وسایل زینتی را برای خود انتخاب کنید.

تل نمدی بابانوئل
تل نمدی بابانوئل، قیمت ۹۰۰۰ تومان

خرید

گیفت کریسمس

امروزه گیفت‌ها در هر جشن و مراسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما برای هر مراسمی سعی می‌شود از نمادها یا ویژگی‌های جشن مورد نظر استفاده کرده و گیفت‌های خاصی را طراحی کرد. گیفت‌های جشن کریسمس معمولا به شکل برف یا بابانوئل طراحی می‌شوند.

گیفت نمدی بابانوئل
گیفت نمدی بابانوئل

خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *