۵ اشتباهی که در تدارک مهمانی مرتکب می‌شوید

هیچ‌چیزی لذت‌بخش‌تر از برگزاری یک مهمانی نیست. شاید برگزاری مهمانی در شرایط فعلی کمی‌ هزینه‌بر و مشکل باشد، اما وقتی مهمانان در پایان از میزبانی شما قدردانی و تشکرکنند، تمامی خستگی و هزینه‌های مهمانی را فراموش خواهید کرد. اما باید درنظر داشته‌باشید که تدارک مهمانی چندان‌هم بی‌دردسر نیست و موارد بسیاری را باید رعایت کنید تا رضایت مهمانان را جلب‌کنید.

در اینجا پنج اشتباهی را که اکثرا میزبان‌ها‌ به هنگام تدارک مهمانی مرتکب می‌شوند را برای‌تان آورده‌ایم و امیدواریم با مطالعه این موارد دیگر آن‌ها را مرتکب نشوید.

اشتباهاتی که برای تدارک مهمانی مرتکب می‌شویم

سرپا نگه‌داشتن مهمان‌ها

فرض‌کنید شما را به‌یک مهمانی دعوت کرده‌اند که مجبورید سرپا و ایستاده تا آخر مهمانی بایستید. این ایده‌که بیشتر در مهمانی‌های اروپایی رایج است در ایران چندان طرفداری ندارد. دراین حالت شما دنبال مکانی برای تکیه‌دادن هستید اما شرایط مهمانی ایجاب می‌کند که این وضعیت را تحمل‌کنید. در واقع‌ شما به‌جای لذت‌بردن از مهمانی و پیش‌غذا و نوشیدنی، به‌دنبال راهی برای فرار خواهید گشت.

راه‌حل: دراین حالت وسایلی نظیر صندلی‌های کوچک، مبل‌های عثمانی و یا چهارپایه‌ استفاده‌ کنید تا مهمان‌ها بتوانند درهنگام خستگی به استراحت بپردازند. اگر مهمانی بزرگ‌تری را ترتیب داده‌اید، می‌توانید صندلی تاشو کرایه‌کنید.

در تدارک مهمانی حتما به فکر ایجاد فضای مناسب برای مهمانان باشید
در تدارک مهمانی حتما به فکر ایجاد فضای مناسب برای مهمانان باشید

مشخص‌نکردن ساعت دقیق مهمانی

از مهمانان‌تان انتظار ندارید که کل یک‌روز را تنها به مهمانی شما اختصاص‌دهند و کار و زندگی‌شان را تعطیل‌کنند. اگر خودتان‌ نیز باشید هرگز دوست‌ندارید که الکی معطل‌شوید و یا دیر به مهمانی برسید.

راه‌حل: ساعت دقیقی را که مهمانی در آن برگزار می‌شود را ازقبل مشخص کنید.

کم‌بودن غذا

هنگامی‌که تعداد مهمان‌ها زیاد باشد، این‌ نگرانی را خواهید داشت که مبادا غذا کم باشد و به‌اندازه کافی به ‌مهمان‌ها نرسد. چراکه غذا جزو مهم‌ترین بخش‌های مهمانی به شمار می‌رود و کم‌بودنش به عدم‌رضایت مهمان‌ها خواهد انجامید.

راه‌حل: اگر قرار است غذا را خودتان آماده کنید، بهتراست تعداد مهمانان را اضافه درنظربگیرید واگر غذا را از بیرون تهیه می‌کنید، حتما سفارش دهید که تعدادی را آماده داشته‌باشند تا درصورت کم‌بودن غذا، سریعا برای‌تان بیاورند.

غذای مهمانی

فرستادن دعوت‌نامه‌های مجهول

آیا در دعوت‌نامه آدرس دقیق منزل‌تان را صحیح نوشته‌اید؟ آیا جای پارک مناسبی را برای مهمان‌هایتان نوشته‌اید که دچار مشکل نشوند؟ این‌ها بزرگترین اشتباهاتی‌است که ممکن است در دعوت‌نامه رعایت نکنید.

راه‌حل: می‌توانید از دوستان نزدیک‌تان درخواست کنید تا در ورودی کوچه یا محله بایستند و هم آدرس دقیق منزل‌تان را به مهمان‌ها نشان‌دهند و هم جای پارک مناسبی برای خودروها پیداکنند.

به بن‌بست کشاندن

برخی‌از میزبان‌ها علاقه‌دارند تا وارد مکالمات میان مهمان‌ها شده و فضا را صمیمی‌تر کنید. این موضوع برای بسیاری‌ از مهمان‌ها بسیار ناخوشایند است و ممکن‌ است همان‌ لحظه مکالمه را متوقف کنند و دراصطلاح به بن‌بست بکشانند. حتی گاهی‌از اوقات ممکن‌است سکوت‌شدیدی درفضا حاکم‌شود و درنهایت مهمان‌ها با دلخوری مهمانی را ترک‌کنند.

راه‌حل: درابتدای مهمانی تمامی مهمان‌ها را با یکدیگر آشناکنید و گفتگوی دوستانه‌ای داشته‌باشید تا بعدا مجبور به ورود به مکالمات آن‌ها نشوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *