چگونه جشن فارغ التحصیلی برای کودکان خود برگزار کنیم؟

معمولا  جشن فارغ التحصیلی بعد از تمام شدن دبیرستان و یا دانشگاه برگزار می‌شود. پدر و مادران سعی می‌کنند تا بعد از فارغ‌ التحصیلی فرزندشان با برگزاری جشن‌های هر چند کوچک، خوشحالی خود را از موفقیت ان‌ها نشان دهند. اما به این معنی نیست که این جشن تنها برای جوانان گرفته می‌شود. می‌توانید برای کودکان خود نیز جشن فارغ التحصیلی  بگیرید. این کار باعث می‌شود تا به درس خواندن ترغیب‌تر شوند.  مهم‌ترین نکته این است که چگونه برای کودک خود جشن فارغ التحصیلی بگیریم.

کارهایی که باید برای برگزاری جشن فارغ التحصیلی فرزند خود انجام دهیم

-غذا

برای خوشحال کردن فرزندتان از ایده‌های جالب استفاده کنید. می‌توانید تزیین‌های جالبی را برای غذاها انتخاب کنید که بچه‌ها خوش‌شان بیاید. مثلا ساندویچ برای‌شان درست کنید.

Wraps
غذاهایی که باید برای جشن فارغ التحصیلی آماده کنیم.

شیرینی‌ها و شکلات‌های مهمانی را به شکل کلاه فارغ التحصیلی درست کنید. کلاه‌های  بامزه ای که به راحتی با استفاده از شکلات‌ها و اسمارتیس‌های رنگی  درست شده‌اند. بچه‌ها از این مدل غذاها بسیار خوش‌شان می‌آید.

Screen-Shot-2015-05-25-at-4.47.46-PM
شیرینی های زیبا برای جشن فارغ التحصیلی

-بازی

برای این جشن باید بازی‌های مخصوص تحصیل کرده‌ها را برای کودک‌تان آماده کنید. بلوک‌های الفبا انتخاب مناسبی برای این روز می‌باشند. بازی با بلوک‌های چوبی به بهتر شدن و تقویت مهارت‌های ظریف کمک می‌کند. از طرفی پازل روشی است که ذهن کودک را برای حل مساله و یافتن پاسخ تحریک می‌کند و برای رشد ذهنی کودک مفید است.

shutterstock_108166859-1
بلوک های الفبا برای سرگرم کردن کودکان در جشن فارغ التحصیلی

می‌توانید به بچه‌ها یاد بدهید که بازی تکرار و سکوت را انجام دهند. بچه‌ها را دو دسته کنید. برای نمونه نام رنگ‌ها را بشمارید. اعضای یک گروه وقتی کلمات نامربوط به رنگ را می‌شنوند باید سکوت کنند و وقتی هم که نام رنگ‌ها را می‌شنوند، آن را تکرار کنند. گروه دوم نیز عکس این عمل را انجام می‌دهند. 

بازی دیگری که می‌تواند هم برای قدرت شنوایی بچه‌ها خوب باشد و باعث سرگرمی‌شان شود، بازی تشخیص صدا است.  از بچه‌ها بخواهید چشمان خود را ببندند. سپس به یکی از آن‌ها بگویید، صحبت کند. بقیه بچه‌ها باید نام دوست خود را که صحبت کرده است، حدس بزنند.

-هدیه‌ها

هدیه مهم‌ترین بخش جشن فارغ التحصیلی برای کودکان است. بهترین هدیه‌ای که می‌توان به یک دانش‌آموز دبستانی که چند روزی است کلاس درس خود را تمام کرده است داد، این است که وسیله‌ای برایش بخریم که در تابستان به دردش بخورد. چه چیزی بهتر از یک عینک آفتابی، توپ والیبال و یا دوچرخه می‌تواند او را خوشحال کند؟

SG

البته می‌توان یک بازی و یا ابزار درسی نیز به او هدیه داد که به دروس سال بعدی او مربوط می‌شود. می‌توانید اسباب‌بازی‌های علمی تخیلی برایش بخرید. این اسباب بازی ها این فرصت را به او خواهند داد تا در مورد محیط اطرافش دقیق‌تر شود و دنیای اطراف را کشف کند. موسیقی نقش بسزایی در رشد فکری و شخصیتی کودک دارد. اگر کودک شما کوچکترین توجهی به موسیقی نشان می‌دهد، وقت آن رسیده تا او را با یک ابزار موسیقی واقعی آشنا کنید.

به هر حال بستگی به ذوق شما دارد که کدام یک از موارد بالا را برای جشن فارغ التحصیلی کودک خود انتخاب کنید. یادتان باشد که این جشن‌ها برای ترغیب کودکان به درس خواندن و تربیت درست ان‌هاست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *