الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

شاید در دنیای سلبریتی‌ها و بازیگران هیچ‌کس به‌اندازه الیزابت تیلور تجربه عروس بودن نداشته است. تعداد دفعاتی که او در مراسم عروسی به‌عنوان عروس حضور داشته، از دفعات ساق‌دوش بودنش به‌مراتب بیش‌تر است. یکی‌از اولین نقش‌هایی که الیزابت تیلور در آن ایفای نقش کرد، و شهرت جهانی یافت فیلم brokeout بود. او در این فیلم تنها ۱۳ سال داشت و نقش عروسی را داشت که همسر اسپنسر تریسی شده بود. بسیاری‌از طنزنویسان معتقدند، بازی در نقش عروس موردپسند الیزابت واقع‌شده و ازدواج‌های مکرر او از این‌جا سرچشمه گرفته است.

نخستین ازدواج الیزابت در سال ۱۹۵۰ و در سن ۱۸ سالگی صورت گرفت و روند ازدواج‌های او تا سال ۱۹۹۱ ادامه داشت. برای آشنایی بیشتر با او، تمامی مراسم‌های عروسی و لباس‌های عروسی که او در این مراسم‌ها برتن داشته است را انتخاب کرده و برای‌تان آورده‌ایم.

۱.کنراد نیکی هیلتون، ۱۳ می ۱۹۵۰

الیزابت تیلور و کونراد هیلتون

الیزابت نخستین بار عموی پاریس هیلتون، کنراد نیکی هیلتون را به‌عنوان همسر انتخاب و جواب بله را به او گفت. این مراسم عروسی درحضور ۷۰۰ نفر از دوستان و آشنایان برگزار شد. لباس شب الیزابت که توسط هلن رز طراحی شده‌ بود، در حراجی درسال ۲۰۱۳ با قیمت ۱۸۷ هزاردلار به‌فروش رسید. این دو تنها پس‌از یک‌سال ازهم جدا شدند.

 

۲.مایکل وایلدینگ، ۲۱ فوریه سال۱۹۵۲

الیزابت تیلور مایکل وایلدینگ

پس‌از ازدواج ناموفق او با کنراد هیلتون، الیزابت تصمیم گرفت تا این‌بار با مایکل وایلدینگ در شهر لندن ازدواج کند. مایکل ۲۰ سال از او بزرگتر بود و الیزابت در تصاویر عروسی هم‌چون دختر او دیده می‌شد. لباس عروسی دوم او نیز توسط هلن رز طراحی شده بود. ازدواج این تا حدود ۵ سال ادامه یافت تا این‌که الیزابت با تهیه‌کننده مایکل تاد آشنا شد.

 

۳.مایکل تاد، ۲ فوریه ۱۹۵۷

الیزابت تیلور و مایکل تاد

الیزابت همیشه بیان داشت که مایکل تاد، بهترین عشقی بود که او در زندگیش تجربه کرده است. این دو در شهر آکاپولکو مکزیک ازدواج کردند. لباس عروسی مشهور الیزابت، از جنس ابریشم ناب بود و با انگشتر الماس ۲۹ قیراطی بسیار فوق‌العاده دیده می‌شد. این ازدواج تنها ازدواجی بود که با طلاق پایان نیافت. چراکه مایکل یک سال بعد در سقوط هواپیما جان باخت.

 

۴.ادی فیشر، ۱۲می ۱۹۵۹

الیزابت تیلور و ادی فیشر

این‌بار الیزابت رفیق و دوست صمیمی مایکل را برای زندگی مشترک برگزید و با ادی فیشر پیمان زناشویی بست. این دو در لاس وگاس با یکدیگر ازدواج کردند. یکی‌از زیباترین لباس‌های عروسی را او در این مراسم برتن داشت. لباسی سبزرنگ از جنس ابریشم خالص و گردنبندی الماس ۴۰ قیراطی که زینت‌بخش این لباس شده بود.

 

۵.ریچارد بورتون، ۱۵ مارس ۱۹۶۴

الیزابت تیلور و ریچارد بورتون

الیزابت این‌بار در یکی‌از فیلم‌های درامی که بازی کرد، با یکی از عوامل پشت صحنه آشنا و تصمیم به ازدواج با او گرفت. آن‌ها نخستین بار در پشت صحنه فیلم کلئوپاترا با یکدیگر آشنا شدند. لباس عروسی که الیزابت انتخاب کرد، بیشتر شبیه لباس عروسک‌ها بود و گل‌های نیلوفری که او در دست داشت، چهره‌ای فانتزی به او بخشید. بسیاری این دو را جزو معشوقه‌های برتر سینما می‌دانند.

 

۶.ریچارد بورتون(برای دومین بار)، ۱۰ اکتبر ۱۹۷۵

الیزابت تیلور و ریچارد بورتون

پس‌از ۱۰ سال رابطه عاشقانه، این دو تصمیم به جدایی گرفتند. اما این جدایی تنها ۱۶ ماه دوام داشت و الیزابت و ریچارد برای دومین بار با یکدیگر ازدواج کردند. لباسی که الیزابت این‌بار انتخاب کرده بود، به‌شکل رنگین کمان طراحی شده‌ و با پرهای زیبایی مزین گشته بود. دومین ازدواج آن‌ها دوام چندانی نداشت و در سال ۱۹۷۶ از هم جدا شدند.

 

۷.سناتور جان وارنر، ۴ دسامبر ۱۹۷۶

الیزابت تیلور و سناتور جان وارنر

پس‌از کش‌وقوس‌های فراوان و ازدواج‌های پرسروصدای هالیوودی، هفتمین ازدواج او بسیار آرام و کم‌خبر برگزار شد. الیزابت و سناتور جان وارنر در ایالت ویرجینیا با یکدیگر پیمان زناشویی بستند. الیزابت در این مراسم، لباسی به‌رنگ بنفش و کتی از جنس خز برتن داشت. ازدواج با یک سیاست‌مدار چندان خوشایند الیزابت نبود و این دو در سال ۱۹۸۲ از یکدیگر جداشدند.

 

 

1 دیدگاه در “الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

  1. فریدون میگوید:

    البته ماجرای پرنشیب ودرازی داشت الیزابت تایلور. درسال۱۹۸۵دوستش راک هادسون به علت ابتلابه ـHIVفوت وتاسال۱۹۹۹خانم تایلور بیش از۵۰میلیون دلار برای مبارزه با ایدز جمع اوری نمود.مایکل جکسون ازدوستان صمیمی وحامی اوبود.دیک گاتمن مدیربرنامه هایش است .خدایش بیامرزد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *