دسر سیب پخته ؛مخصوص شب‌های طولانی زمستان

دسر سیب پخته یک دسر عالی است که می‌توانید با بستنی و یا انواع کیک سرو کنید. روش آماده کردن این دسر چندان هم سخت نیست.  می‌توانید با انواع آجیل و یا هر چیزی که دوست دارید این دسر خوشمزه را درست کنید. آجیل، سیب و عسل چیزهایی هستند که بچه ها دوست دارند برای همین هم وقتی با دوستان‌شان برای درس خواندن جمع می‌شوند، دسر سیب پخته یک میان وعده انرژی بخش برای ان‌ها خواهد بود. حتی می‌توانید از این دسر به عنوان پذیرایی در مهمانی‌های شبانه این فصل استفاده کنید. موادی که در تهیه این دسر استفاده شده است، گرم مزاج است و برای روز های سرد زمستان، بسیار مناسب است.

برای تهیه این دسر می‌توانید از هر نوع سیبی استفاده کنید اما اگر بتوانید سیب قرمز تهیه فرمایید، زیبایی ظاهری دسر دوچندان خواهد شد.

برای تزیین این دسر می‌توانید از ژله نیز استفاده کنید. حتی در بسیاری موارد این دسر خوشمزه را با آب ژله نیز می‌پزند و سیب های خوشرنگی بعد از پخت بوجود می‌آید.

ارزش غذایی

۱۹۰ کالری  /  ۱۷۰ گرم

۴ گرم پروتئین

۸ گرم چربی

۲۸ گرم کربوهیدرات

[ingredients]

دو عدد سیب کوچک

دو قاشق غذاخوری عسل

گردو به میزان لازم

دارچین به میزان لازم [end] [recipe]

  • از قسمت چوب انتهای سیب، با یک چاقوی نازک تا مرکز سیب بریده و دانه ها را با استفاده از یک قاشق تراشیده و بیرون بیاورید. سعی کنید دهانه حفره بیش از حد باز نشود.  دقت کنید سیب را توری تخلیه کنید که برای مواد  فضا باقی بماند.
  • داخل سیب را با گردو پر کنید. سپس کمی عسل روی آن بریزید و بعد دارچین و یا ادویه موردعلاقه خود را اضافه کنید.

می‌توانید مواد را با هم مخلوط کنید و سپس درون سیب‌ها بریزید. بجای عسل از شکر و یا انواع شیره و شربت‌های خانگی نیز می‌توان استفاده کرد.

  • سیب ها را داخل کاغذ فویلی پیچیده و در فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد برای ۴۵ دقیقه بپزید. چک کنید تا سیب ها بیش از حد له نشوند.
[end]

مرحله 1

 

مرحله 2

step3

step4

step5

step7

[point]

۱.در این دستور ما  سیب را بصورت درسته پخته ایم ولی اگر دوست دارید این دسر با سیب را با خلاقیت خودتان درست کنید، می‌توانید آن را به دو نیم کرده و داخل نیمه سیب‌ها را با قاشق تخلیه کنید و بعد مواد دلخواهتان را درون آن بریزید. در این روش باید دقت کنید سیب ها را طوری قرار دهید تا محتویات آن در ظرف پخت نریزد.

۲.ممکن است دمای فرها با هم تفاوت داشته باشد. اگر برای مهمانی شام یا روزهای بعد این  دسر را درست می‌کنید نگذارید بیش از حد بپزد و زودتر آن را بردارید تا در میز مهمانی تان سیب های سالم و زیبایی داشته باشید.

[end]

 

baked-apples-promo2

 

2 دیدگاه در “دسر سیب پخته ؛مخصوص شب‌های طولانی زمستان

  1. آگرو میگوید:

    سيب ميوه بسيار پر خاصيتي است و از شما بابت به اشتراك گذاري اين روش تهيه دسر سيب پخته سپاسگزارم.
    حتما امشب آنرا اجرا خواهم كرد.
    با سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *